BlackBerry KEY2 LE için ilk paylaşımını yaptı

BlackBerry, Haziran ayında satışa sunduğu KEY2 modelinin daha ucuz bir alternatifi olan KEY2 LE için gün sayıyor. İşte BlackBerry KEY2 LE hakkındaki son detaylar.

Kendine has tarzıyla dikkat çeken akıllı telefon üreticisi BlackBerry, geçtiğimiz Haziran ayında KEY2 modelini satışa sunmuştu. BlackBerry’nin klasik tasarım çizgisini taşıyan KEY2, özellikleri bazında orta segmente hitap eden bir cihazdı. Genel anlamda beklentileri karşılayan bir model olan KEY2, 700 euro’ya yaklaşan etiketiyle biraz tepki çekmişti.

Kullanıcıların, KEY2 fiyatından duydukları rahatsızlığı görmezden gelmeyen BlackBerry yetkilileri, özellikleri kırpılmış ve fiyatı biraz daha törpülenmiş BlackBerry KEY2 LE modeli için harekete geçti. Önümüzdeki IFA 2018 etkinliğinde tanıtılması beklenen KEY2 LE için ilk resmi paylaşım da geldi.

Uygun fiyatlı BlackBerry KEY2 LE için ilk paylaşım

BlackBerry, yaklaşık olarak 2 hafta önce IFA 2018 başlamadan hemen önce bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıklamıştı. Genel kanı bu toplantıda BlackBerry KEY2 LE modelinin tanıtılacağı yönündeydi. Nitekim geçtiğimiz gün şirketin resmi Twitter hesabından gelen paylaşımla, yeni cihaz tanıtımının yapılacağı da kesinleşmiş oldu. Dilerseniz bu paylaşıma aşağıdan göz atabilirsiniz.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Tasarım anlamında KEY 2 ile KEY2 LE arasında önemli bir fark olması beklenmiyor. Yalnızca yonga seti, RAM, dahili depolama ve kamera tarafında ufak değişikliklerin olacağı ön görülüyor. Fiyat tarafında ise KEY2 LE’nin KEY2’ya oranla 200 euro daha ucu olacağı söylentileri mevcut.

Motorola One Power’ın resmi görselleri sızdırıldı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin