Bitcoin cephesinde hareketli saatler

bitay değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Kripto para dünyasının en önemli ismi olan Bitcoin, dün geceden itibaren güçlü bir yükseliş dalgasıyla karşı karşıya kaldı.

Bitcoin cephesinde hareketli saatler! Kripto para dünyasıyla haşır neşir olanların son zamanlarda tabiri caizse ağızlarını bıçak açmıyor. Bu durumun temel sebebi ise, tabi ki dünya genelinde yaşanan ekonomik buhranın üzerine bir de savaş çanlarının eklenmesi.

Rusya ve Ukrayna arasında başlayan ve günlerdir de devam eden savaş sebebiyle 34 bin dolar seviyesine kadar çekilen Bitcoin, dün gece ani bir yükselişle 44 bin dolara kadar çıkmayı başardı. Dünyanın en önemli kripto para biriminin %15’in üzerinde bir artışla değerlenmesi, tabi ki alt coinlerin de bu duruma eşlik etmesine neden oldu. Bu durumu haberleştirdiğimiz şu saatlerde ise Bitcoin 43 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin kriz durumlarının

Bitcoin cephesinde hareketli saatler

Peki ne oldu da birden bire Bitcoin bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı? Aslında otoritelere göre bu durumun 2 sebebi olabilir. Birincisi, Rusya ve Ukrayna arasında kısmen de olsa barış görüşmelerinin başlamış olması, savaşın daha fazla uzamayabileceği şeklinde yorumlanıyor. Ancak açıkçası, mevcut durumu bu şekilde yorumlamak şu an için fazla iyimser bir bakış açısı olarak değerlendirilebilir.

İkinci durum ise, finansal ekosistemin dışına itilerek büyük ambargolarla karşı karşıya olan Rusya’da hem halk hem de kamu kurumlarının bu ambargoyu delebilmek için Bitcoin aldığı iddia ediliyor. Tabi bu iddianın da belli başlı dayanakları ve uç noktaları mevcut ancak bunlar her ne olursa olsun sonuç değişmeyecektir ki o da uzun bir süredir yatırımcısını üzen Bitcoin, dün gece artık yüzleri güldürür hale gelmiştir.

Poco X4 Pro 5G ve Poco M4 Pro duyuruldu