Bitcoin 52.000 dolardan önce yeni direnç seviyesini test etti

Bitcoin için fiyat artışı

Bitcoin, geçtiğimiz haftadan bu yana %13’lük bir yükselişle 48.200 dolar seviyesinden, Ethereum ise %10’luk bir yükselişle 2.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin ETF’leri, onaylanmasının ardından bir ayda 10 milyar dolarlık varlık yönetimi hacmine ulaştı. BlackRock’un iShares Bitcoin Trust’ı liderliğindeki dokuz ETF, 9 Ocak’ta 2,7 milyar dolarlık net girişle öne çıktı.

Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin Fonu ise 3,4 milyar dolarlık BTC yönetiyor. ARK 21Shares Bitcoin ETF, 1 milyar dolarlık portföyüyle milyar dolarlık bir başarı elde etti. Grayscale Bitcoin Trust ise son 30 günde 6,3 milyar dolarlık çıkış yaşadı.

Bitcoin’in fiyatı, ARK Invest’in analizine göre Ocak ayında teknik destek seviyelerinin üzerinde konsolide oldu ve %0,6’lık artışla 42.585 dolara yükseldi. ARK Invest, Bitcoin’in altın yerine geçtiğine ve finansal piyasalardaki rolünün arttığına inanıyor.

Analize göre, Bitcoin’in fiyatı altına göre son 7 yılda yirmi kat arttı. Varlık yöneticisi, Bitcoin’in enflasyonun azalması ve reel faizlerin yükselmesi durumunda dayanıklılığını koruyacağını öngörüyor.

Dev şirketin Bitcoin adımı

FTX, Digital Custody’yi iflas sürecinde 500 bin dolara satmayı planlıyor

FTX, iflas sürecindeki Digital Custody (DC) şirketini 10 milyon dolardan 500 bin dolara CoinList’e satmayı planlıyor. FTX, DC’yi FTX US ve LedgerX için satın almış olsa da, entegrasyon tamamlanmadan iflas etti.

Şirket, DC’yi satışa çıkarma nedenini FTX US’nin henüz başlatılmamış olması ve DC’nin artık değer taşımamasına bağlıyor. Satış için öne çıkan teklif ise Terence Culver tarafından finanse edilen CoinList’ten geldi.

FTX, müşterilere tam ödeme odaklı bir yeniden yapılanma planı izlediğini vurguluyor. Ancak, kullanıcılar, şirketin kripto para depozitolarını 2022 fiyatlarıyla değerlendirmesine karşı çıkıyor ve müdahale talep ediyor.

Ethereum gas ücretleri 8 ayın zirvesinde

Ethereum ağındaki gas ücretleri, ERC-404 adlı yeni ve resmi olmayan bir token standardı etrafında oluşan ilgi patlamasıyla sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

9 Şubat’ta Ethereum gas fiyatları, standart bir işlem için 70 gwei’ye (60 dolar) kadar yükseldi. ERC-404, ERC-721 NFT’leri ERC-20 token’larına bağlamayı amaçlayan deneysel bir standardı ifade ediyor.

Pandora projesi tarafından başlatılan bu dalga, son 6 günde 600 milyon doların üzerinde işlem hacmi ve %6.100’ün üzerinde kazanç getirdi. ERC-404’ün popülerliğiyle birlikte Ethereum gas ücretlerindeki artış dikkat çekerken, projenin geliştiricileri gas maliyetlerini azaltmaya odaklandıklarını belirtiyor.

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Poco M6 Pro inceleme: Büyük ekran, hızlı şarj ve dahası!