Ana sayfa Genel Bioware Anthem oyununu komple revize ediyor

Bioware Anthem oyununu komple revize ediyor

Bioware’in uzun süre büyük merakla beklenen ancak piyasaya çıktıktan sonra ağır hayal kırıklığı yaşatan video oyunu Anthem’i kurtarmak için büyük bir operasyon başladı.

Anthem’i çöpe atmak istemeyen Bioware Anthem için çok geniş bir revizyon planlaması yaptı.

Buna göre, oyun neredeyse tamamen şekillendirilecek ve oyuncuların şikayet ettiği konular düzeltilecek.

Bioware Anthem hayal kırıklığını gidermek için çalışıyor

Bioware’in patronu Casey Hudson aslında bu haberi resmi olarak Şubat ayında duyurmuştu.  Ancak oyunun yeni görünümüne ne zaman kavuşacağımıza dair bir bilgi bulunmuyordu.

Meraklı sorular üzerine Bioware’in yaptığı açıklamaya göre, proje üzerinde 30 kişi çalışıyor ancak bu çalışmaların yakın zamanda bitmesi beklenmiyor. Zira oyun çok büyük ve yapılacak değişiklikler çok köklü değişiklikler. Dolayısıyla Anthem üzerinde çok uzun süre çalışmak gerekecek.

bioware anthem

Bu büyük hayal kırıklığını aslında bir tür “erken erişim” formatı ile açıklamak da mümkün. Anthem’in aslında full sürümle piyasaya çıkmasından sonra tekrar erken erişime çekildiğini düşünmek gerekiyor. Dolayısıyla, başarılı olacak, beğeni toplayacak bir Anthem oyunu oynayabilmek için birkaç sene daha beklememiz gerekebilir.

Facebook Giphy servisini satın aldı

Bioware’e göre, geliştirme ekibi şu anda online mecralarda sörf yaparak, oyuncuların yoğun şikayetlerini inceliyor ve oyuna yapılacak değişiklikler için notlar alıyorlar. Bir yandan da daha önce belirlenmiş detayların değişikliği yapıyor. Kısacası, karşımzıa nasıl bir “yeni Anthem” çıkacağını tahmin etmek de kolay değil.

Video oyun dünyası daha önce Deep Silver’ın Rus edebiyatından uyarlanan ünlü oyunu Metro 2033’te benzer bir süreci yaşamıştı. Yapımcı oyunu büyük oranda geliştirerek Metro serisi oyunları Redux ismiyle yeniden piyasaya sürmüştü.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Anthem’i oynadınız mı, sizce eksikleri ve zayıf yönleri nedir, oyunda ne tür geliştirmeler yapılmalı?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler