Ana Sayfa Genel Bilgisayar satışları rekor kırdı: 2020 gümbür gümbür geçti!

Bilgisayar satışları rekor kırdı: 2020 gümbür gümbür geçti!

Pandemi ile birlikte her sektörde sorunlar görülmeye başlanırken bilgisayar satışları rekor kırdı. 2020 yılı bilgisayar üreticileri için rüya gibi geçti.

Bilgisayar satışları rekor seviyelere kadar çıktı. Uzmanlar ise bunu, “küresel rekabet çoğu zaman beraberinde başarı getiriyor” ifadeleri ile açıkladı. Küresel bilgisayar satışları incelendiğinde bunun sonuçları daha net bir şekilde görülüyor. Rekabetin olması nedeniyle daha donanımlı ürünler üretildi.

2020 yılının son çeyreği, PC pazarını daha net bir şekilde ortaya koydu. Buna göre 2020 yılında yapılan bilgisayar satışları yüzde 11 oranında büyüdü. Yaklaşık olarak 297 milyon bilgisayar satışı yapıldı. Bu rakamlar bilgisayar üreticilerini ve tedarikçilerini memnun edecek gibi görünüyor.

Bilgisayar satışları bakın nasıl bir büyüme yakaladı

Gelen araştırma sonuçlarına göre, 2020 yılı son 10 yılın en büyük büyüme rakamlarını yakaladı. 2010 yılı ile kıyaslandığında notebook ve masaüstü rekabetinde notebook modellerin açık bir şekilde öne geçtiği görülüyor.

bilgisayar satışları rekor

Dünya genelinde çok kişi notebook modellerini tercih etti. Masaüstü cihazlarda ise yüzde 20 gibi bir düşüş ortaya çıktı. 2020 yılının son çeyreği değerlendirildiğinde Lenovo adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Şirket 2019 yılı ile kıyaslandığında yüzde 29 daha fazla satış rakamı elde etti.

Özellikle tasarım yapmak isteyenler için son derece şık modeller üreten bu firma, potansiyelini sonuna kadar kullanıyor. Bir diğer PC üreticisi olan HP ise pazar payını yüzde 7 oranında büyüttü. Dell şirketi 3. sırada yer alırken Apple 4. oldu.

Bilgisayar üreticileri arasında muhtemelen bir favoriniz vardır. Sizce hangi PC üreticisi daha kullanışlı ürünler sunuyor? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting