Ana sayfa Genel BeyondCare : Mobil EKG takip sistemi

BeyondCare : Mobil EKG takip sistemi

Mobil EKG Takip Sistemi olan BeyondCare, hastaların kalp ritmi, solunum, aktivite, vücut sıcaklığı gibi yaşamsal verilerinin uzaktan takip edilmesine imkân sağlıyor.

Sadece 14 gram ağırlığında olan BeyondCare, suya dayanıklı kablosuz tasarımıyla kalp üzerine yapıştırılarak kullanılıyor, günlük hayatı kısıtlamıyor. Hasta evinden çıkmadan doktoru tarafından izlenebiliyor. Elde edilen verilerin raporlarıyla durum analiz ediliyor. Bu özellikleriyle hem hastalara hem de sağlık çalışanlarına kullanım kolaylığı sağlıyor.

6-9 Aralık’ta Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasında sergilenecek ürünün tanıtım toplantısında konuşan Arçelik A.Ş. Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, “Dünya çapında öncü teknolojiler geliştiren Arçelik A.Ş.’nin başarısının arkasında 26 yıllık Ar-Ge deneyimi ile birlikte şirketin genlerinde bulunan inovasyon yetkinliği yer alıyor. Günümüzde inovasyon, endüstrileri yeniden şekillendirirken, biz de iş modellerimizi bu değişime göre kurguluyoruz.

Bu anlamda bizim için heyecan yaratan alanlardan biri de sağlık ve sağlıklı yaşam. Dijital yeteneklerimizi ve Nesnelerin İnterneti konusundaki birikimlerimizi birleştirerek kullanımı kolay bir sağlık ürünü geliştirdik. İnsan hayatı son derece önemli. Amacımız, insanların daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesine destek olabilmek ve insanlar için değer yaratabilmek” dedi.

Oguzhan_Ozturk beyondcare

BeyondCare’in klinik çalışmalarının Koç Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirildiğini ve ürünün Amerikan Gıda ve Sağlık Kurumu (FDA) onaylı olduğunu vurgulayan Öztürk, hafif ve kullanımı kolay bu ürün sayesinde hastaların günlük hayatlarını konforlu şekilde sürdürebileceğini söyledi.

Nüfusun yaşlanması ve ortalama yaşam süresinin artmasıyla birlikte bu alandaki ihtiyacın da arttığına dikkat çeken Öztürk, şöyle konuştu: “Dünya genelinde en çok can kaybına yol açan sağlık sorunu kalp ve damar hastalıkları. Ülkemizde yaklaşık 3 buçuk milyon koroner kalp hastası bulunuyor ve bu sayıya her yıl 140 bin hasta ekleniyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) araştırmalarına göre önlemlerle her 4 vakadan 3’ünü engellemek mümkün. Biz de insanı odağına alan bir şirket olarak, müşterilerin ihtiyaçlarını anlayıp Ar-Ge ve inovasyon gücümüzle hayatta en önemli önceliğimiz olan sağlık alanında yararlı bir hizmet sunmak istiyoruz. Pazarı tanımak, teknolojik yetkinlikleri kullanıcılar için faydalı ürün ve hizmetlere dönüştürebilmek bizler için başarının temel anahtarı. BeyondCare Mobil EKG Takip Sisteminleri’nin sağladığı dijital sağlık altyapısı ile sunduğumuz veriye dayalı yeni nesil ürün ve hizmetimiz hastaların ve doktorların hayatını kolaylaştıracak”

BeyondCare Mobil EKG Takip Sistemleri Özellikleri

  • BeyondCare, fark yaratan küçük form faktörü ve suya dayanıklı tasarımı ile hastalara sağladığı konforun yanı sıra uzun pil ömrü ile 7 güne kadar kesintisiz hasta takibine de imkân sağlıyor.
  • Kalp ritim bozukluklarının tespit edilebilmesi açısından büyük önem taşıyan uzun takip süresiyle teşhis süresini kısaltarak, sağlık giderlerini azaltıyor.
  • Ölçüm sonunda elde edilen veriler bulut tabanlı platformda akıllı algoritmalar ile işleniyor ve hastanın sağlık durumuna ait Kardiyoloji; Fiziksel Durum ve Uyku analizleri elde ediliyor. Ölçüm ve analiz sonuçları platformda saklanarak hastaların geçmişe dönük takibine de imkan sağlanıyor.
  • BeyondCare Mobil Takip Cihazı ile yapılan ölçümler, anlık veri izleme özelliğiyle gerçek zamanlı olarak da takip edilebiliyor. Bu sayede sağlık uzmanları hastaların yaşamsal verilerini dilediklerini yerden anlık olarak izleyebiliyorlar.
  • Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi (KUTTAM) iş birliğiyle Koç Üniversitesi Hastanesi’nde yürütülen klinik çalışmalar; BeyondCare Mobil Takip Cihazı ile yapılan ölçümlerde holter cihazıyla eşdeğer kalitede kayıtlar elde edildiğini ortaya koydu.
  • BeyondCare sağlık alanında önemli referans kaynağı olarak kabul edilen Amerikan Gıda ve Sağlık Kurumu (FDA) onayına sahiptir.

Apple’dan Yeni Aksesuar Rengi

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Son 10 yılın en çok satan oyunları!

Yeni nesil konsolların arifesinde son 10 yılın en çok satan oyunları listesiyle karşınızdayız. İşte bir döneme damgasını vurmayı başarmış olan o yapımlar. Oyun sektörünün 2020...

Son Haberler