Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung, akıllı telefonlardaki hafızayı 512GB'ta çıkartacak!

Samsung, akıllı telefonlardaki hafızayı 512GB’ta çıkartacak!

Akıllı telefon satın alırken dikkat edilen kriterlerden birisi de dahili depolama alanıdır. Günümüzdeki akıllı telefonlara baktığımızda genel itibari ile cihazların 32GB ve 64GB dolaylarında yığıldığını görüyoruz. Fakat bu depolama alanlarını yeterli bulmayanlar için 128GB ve 256GB’lık modeller de mevcut. Öyle görünüyor ki Samsung, bu alanı da yeterli görmüyor.

Samsung, dahili depolama alanını 512GB’ta çıkaracak

Telefonların kamera performansı geliştikçe dahili depolama alanına olan ihtiyaç da arttı. Özellikle 4K video çekebilen bir telefonunuz varsa ve video çekmeyi de seviyorsanız, işte o zaman 32GB ya da 64GB’lık bir cihaz sizin için yeterli olmayabilir.

Samsung’un yeni teknolojisi eskiden olduğu gibi yine eUFS formatına dayanıyor. Normalde Samsung bu teknoloji ile oluşturduğu dahili depolama çiplerinde 48 katman kullanıyordu. Yeni teknoloji de ise çipin boyutu aynı tutularak, katman sayısı 64’e çıkartılmış durumda. Bu sayede dahili depolama alanı çipi için daha fazla yer ayırmaya da gerek kalmayacak.

Samsung yeni teknolojisini önümüzdeki yıllarda satışa sunacağı amiral gemisi modellerinde denemeyi planlıyor. Eski 48 katmanlı çiplerin ise orta ve giriş segmentindeki modellerde kullanılacağı belirtiliyor.

Bu arada yeni depolama teknolojisinin 860MB/s ardışık okuma ve 255MB/s ardışık yazma hızına sahip olduğunu da belirtelim. Bu saklama alanından 5GB bir dosyayı kopyalamak yaklaşık 6 saniye sürerken, dosyayı buraya kopyalamak ise 20 saniye sürüyor. Bakalım Samsung’un yeni teknolojisi ilk olarak hangi S modelinde karşımıza çıkacak?

Apple, Çin’den umudunu kesmiş değil

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler