Ana sayfa Genel Balıkesir'de Bazı Oyunlar Yasaklandı!

Balıkesir’de Bazı Oyunlar Yasaklandı!

Gelişmekte olan ülkelerde sıkça görülen oyun yasaklarına, ülkemizden de bir örnek geldi. Balıkesir Valiliği bazı oyunları yasakladı.

Balıkesir Valiliği açıklama yaparak; ağır cinsellik, küfür, şiddet içeren bazı oyunların satışının ve internet kafelerde oynanmasının yasaklandığını duyurdu.

Yasaklanan oyunlar arasında Metin2 hemen göze çarpıyor zira internet kafelerde en çok rastlanan yapımların başında. Metin2; şiddet, cinsellik, küfür, zararlı maddelere özendirdiği gerekçesiyle yasaklanırken; GTA serisi, alkol, uyuşturucu, suça ve şiddete özendirme, Blood Rayne 1 ve 2 cinsellik, yoğun kan, şiddet; The Godfather serisi şiddet ve uyuşturucuya özendirme, ağır cinsellik, alkol teması; Battlefield: Vietnam ise şiddet, argo ve cinsellik öğeleri barındırdığı gerekçesiyle aynı uygulamaya maruz kaldı.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy Z Flip! Katlanabilir ekranlı bu telefona ihtiyaç var mı?

Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir etkinlik ile yeni Galaxy S20 ailesini görücüye çıkardı. Bu esnada sürpriz bir üye daha kendini gösterdi, ki bu...

Son Haberler