Bahçeşehir Üniversitesi ile Huawei Türkiye arasında işbirliği protokolü imzalandı

BAHÇEŞEHİR Üniversitesi

BAHÇEŞEHİR Üniversitesi ve Huawei Türkiye arasındaki protokol kapsamında, ‘Huawei & BAU Öğrenme Platformu’ altında ortak bir akademik platform oluşturulacak.  

Pandemi ile birlikte ortaya çıkan ‘eğitimde dijitalleşme’ kavramı her geçen gün önemini arttırırken, bu kapsamda bir araya gelen Bahçeşehir Üniversitesi ile Huawei Türkiye arasında iş birliği protokolü imzalandı. Giresun’un 1.700 rakımlı Kulakkaya Yaylası’nda gerçekleştirilen zirveye; Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, BAU Global Başkanı Enver Yücel, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hussein Hai, Huawei Türkiye Araştırma ve İnovasyon Müdürü Dr. Sanem Tanberk, BAU Hibrit Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Ergün Akgün, Huawei Türkiye Kurumsal İş Grubu Teknoloji Yöneticisi Burak Bıçakhan ve ODTÜ  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay katıldı.

BAHÇEŞEHİR Üniversitesi

‘HER ALANDA HUAWEİ İLE BİRLİKTE ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTECEĞİZ’

BAU Global Başkanı Enver Yücel teknolojisi zirvesinde yaptığı konuşmada; sağlık, eğitim, tarım gibi alanlarda Huawei ile birlikte çalışma yürüteceklerini söyledi. 55 yıllık bir eğitim kurumu olmaları nedeniyle oldukça zengin bir içeriğe sahip olduklarını belirten Yücel, “Eğitim, teknoloji ve sağlık sektörleri özelindeki teknoloji faaliyetlerinde, Huawei ile çalışmaya karar verdik. Bugün burada bir iyi niyet sözleşmesi yapacağız ve teknoloji alanındaki çalışmalarımızı, Huawei ile birlikte yürüteceğiz. Bütün eğitim grubu olarak 55 yıllık bir kurumuz. Oldukça zengin bir içeriğe sahibiz. Bunu teknolojiyle entegre ettiğimizde; insanlık ve kurumlarımız adına çok güzel işler yapmış olacağız” dedi.

‘ARTIK SINIFLARIN, KAMPÜSLERİN DIŞINA ÇIKMAMIZ LAZIM’

Konuşmasının devamında eğitimde artık mekanların bir önemi olmadığına dikkat çeken Yücel, “Artık mekanların bir önemi yok. Dünyanın bütün mekanları öğrenmek için yeterli. Bakın Kulakkaya Yaylası bir kampüs. Biz burayı öyle teknolojilerle donatabiliriz ki eğitimlerimizin çoğunu burada yapabiliriz. Artık sınıfların, kampüslerin dışına çıkmamız lazım. Bu mümkün mü, mümkün. İşte buradaki tahta, bizi dünyanın her tarafıyla buluşturabiliyor. Öğretmen başına geçip yazı yazabiliyor. O zaman kampüslerin sınırları artık kalkmıştır. Yeter ki biz onun içini dolduralım, teknolojisini geliştirelim” şeklinde konuştu.

BAHÇEŞEHİR Üniversitesi

‘İKİ GLOBAL KURUM GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR’

 BAU Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz de teknoloji alanındaki global bir firmayla eğitim alanındaki global bir kurumun güçlerini birleştirdiğini kaydederek, “İşbirliğimiz, eğitim alanındaki yeni teknolojiler; özellikle 5G, büyük veri, nesnelerin interneti gibi alanlarda, eğitim entegrasyonları ve yenilikçi çözümlere geliştirmeye odaklanıyor.

Bu alanda hem birlikte Ar-Ge çalışmaları yapacağız hem eğitimde bu yeni teknolojilerin katma değer yaratacağı alanlarda iyi örnekler geliştireceğiz hem de mühendislik fakültesi öğrencilerimiz için bu yenilikçi teknolojileri derslerimizde konumlandırarak, onların yeni teknolojileri daha hızlı anlamaları ve tasarlamaları için yardımcı olacağız. Burada, teknoloji alanındaki global bir firmayla eğitim alanındaki global bir organizasyon bir araya gelerek güçlerini birleştiriyor” ifadelerini kullandı.

“ÜLKE VE ENDÜSTRİ İÇİN DAHA FAZLA DEĞER YARATMAK İSTİYORUZ”

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu ülkenin kurumsal bir vatandaşı olarak, Türkiye’ye katkı sağlamak üzere en iyi şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Kodlama Maratonu projemizle gençleri yazılım alanına yönlendirip burs ve ödüllerle teşvik ediyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi’nin de bir üyesi olduğu ICT Academy Programı’yla, 20’den fazla üniversitede STEM alanlarında eğitim gören gençlere online ve yüz yüze kurslar sunuyoruz. BTK ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) liderliğindeki Yazılım Hareketi Programı’na destek olarak, gençlere yazılım eğitimleri veriyoruz. Huawei olarak, Türkiye’deki 20 yıllık kuruluş ve gelişim sürecimizde; Türkiye’deki dijitalleşme yolculuğunun her anına tanıklık ettik. Bilişim yeteneklerini geliştirme, yerelleştirme ve inovasyon alanlarındaki sürdürülebilir çalışmalarımızla, gelecekte çok daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile ülke ve endüstri için daha fazla değer yaratmak istiyoruz ve bu konuda  özgüvenimiz tam” dedi.

Kaspersky Safe Kids  Ebeveyn kontrol yazılımı sertifikasını aldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir