Kaspersky Safe Kids  Ebeveyn kontrol yazılımı sertifikasını aldı

Kaspersky Safe Kids

2021’deki performansı ile Kaspersky Safe Kids’in AV-TEST tarafından Android, Windows ve iOS kullanan cihazlarda çocukları korumak için gerekli kapsamlı özelliklere sahip olduğu kabul edildi.

AV-TEST, Kaspersky Safe Kids ürününde yüksek düzeyde web sitesi kategorisi algılama ve erişim yönetme becerisi kaydetti. Test sonuçları ayrıca küçükler için güvenli gezinme sağlayan, uygunsuz web sayfalarına yönelik güvenilir bir kısıtlama düzeyi ortaya koydu.

Günümüzde çocuklar erken yaşlardan itibaren (yaklaşık beş ila dokuz yaşlarında) internete erişebilecekleri cihazlar kullanıyor. Ebeveynler, çocuklarının dijital deneyimini güvende tutmak için ebeveyn kontrolü uygulamalarına yöneliyor. Bu uygulamalar, çocukları webdeki uygunsuz içerikten korumaya, cihazlarda harcanan süreyi düzenlemeye ve teknolojik cihazlarında bir izleme uygulaması yüklüyse çocuğun fiziksel konumunu göstermeye yardımcı oluyor.

Kaspersky Safe Kids

AV-TEST, Kaspersky Safe Kids’in dikkate değer başarıları arasında özellikle yüksek düzeyde web sitesi korumasından bahsediyor. Kaspersky Safe Kids, Windows’ta uygunsuz olabilecek bağlantıların genel olarak %90’ını ve Android’de %85’ini engellemeyi başardı. Engellenen içerik kategorileri arasında en yüksek sonuç, bağlantıların %100’ünün Windows’ta algılandığı ve engellendiği “Yetişkinlere uygun içerik”te alındı. Kaspersky Safe Kids 15 dilde 14 farklı kategorideki web sitelerini engelleyebiliyor.

Laboratuvar testleri ayrıca 2021’de aşırı engelleme algılama oranının önemli ölçüde azaldığını ortaya koydu. Windows için oran %6,7’ye (2020’de %9), Android’de %6’ya (2020’de %8) geriledi.

AV-TEST, Kaspersky Safe Kids’teki diğer özellikler arasında Uygulama Kontrolü’ne dikkat çekti. Bu özellik, ebeveynlerin uygulamaları Android ve Windows’ta kategoriye göre engellemesini sağlıyor. iOS cihazlarda bu seçenek, App Store’da ayarlanan yaş kriterlerini kullanarak çalışıyor. Örneğin ebeveynler tüm sosyal medya uygulamalarına veya belirli bir uygulamaya erişimi sınırlayabiliyor ve çocukların kullanım süresini kısıtlayabiliyor.

Teste göre Kaspersky Safe Kids ayrıca kapsamlı ve bilgilendirici raporlama özelliğine sahip. Raporlar ziyaret edilen web içeriğini veya ebeveyn kontrolü uygulamasından kaçma girişimi olup olmadığını vurgulamanın yanı sıra sosyal medyadaki ayrıntılı arama sonuçlarını ve etkinliği gösteriyor. Bu tür raporlar, ebeveynlerin çocuklarının dijital aktivitelerini etkili bir şekilde takip etmelerine ve ayrıca hobilerini ve ilgi alanlarını daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor.

OnlyFans modeli çıplak fotoğrafını paylaştı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir