Ana Sayfa Haber Ayda 500 Dolar’dan Başlayan Fiyatlarla Kendi Web TV'nizi Kurma Şansı

Ayda 500 Dolar’dan Başlayan Fiyatlarla Kendi Web TV’nizi Kurma Şansı

Hızlı internetin yaygınlaşması ve yayıncılık teknolojisinde kaydedilen gelişmeler, geleneksel TV yayıncılığını dijitale dönüştürürken dileyen herkesin yayın yapabilmesinin de önünü açıyor. İnternet TV ya da daha yaygın kullanılan adıyla Web TV adı verilen bu yeni yayıncılık kavramı, hem televizyon yayınlarının hem de kullanıcılar tarafından yayınlanan canlı ya da önceden kaydedilmiş görüntülerin internete bağlanabilen her tür cihazla izlenebilmesini sağlıyor.

Türkiye’nin önde gelen birçok medya grubuna ve kurumuna Web TV altyapı hizmetleri sunan Medianova’nın CEO’su Serkan Sevim, televizyon ve internet teknolojisinin birleşiminin yanında internet kullanımının artmasıyla birlikte Web TV’nin kurumlara ve son kullanıcılara önemli bir seçenek oluşturduğunu belirterek şunları söyledi:

“Web arayüzü aracılığı ile video içerikli görüntülere ulaşmayı sağlayan Web TV’ler giderek artan bir izlenme grafiğine sahipler. Farklı kullanım alanları bulan bu yeni yayıncılık kavramını gerek medya kuruluşları gerekse şirketler ve son kullanıcılar farklı amaçlarla kullanabiliyorlar. Geleneksel televizyon yayınlarını internete taşımanın yanı sıra konser ya da genel kurul toplantısı gibi çeşitli etkinlikler de Web TV ile geniş kitlelere ulaştırılabiliyor. Bu sistemde kullanılan hazır altyapılar herhangi bir donanım ya da yazılım ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bulut tabanlı teknolojilerden yararlanılarak ‘kullandığın kadar öde’ sistemini kullanmak da mümkün olabiliyor. Zamanla ya da anlık olarak artacak izleyici sayısını karşılayabilmek, kesintisiz ve kaliteli bir yayın sağlayabilmek için güçlü bir altyapı kullanılması büyük önem taşıyor.”web-tv

Kurumların Web TV üzerinden iletilen kullanıcı yorum önerilerini inceleyerek faaliyetlerinin izleyiciler üzerindeki etkilerini analiz etme fırsatı bulabildiklerini kaydeden Sevim, bu sayede çalışmalarını da şekillendirebildiklerini söyledi. Web TV servislerini kullanan kurumların amaçlarını, hizmetlerini, servislerini, aktivitelerini ve faaliyetlerini kitlelere anında duyuma olanağına kavuştuklarını söyleyen Sevim, bilgisayarların yanı sıra akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlar sayesinde kullanıcıların her yerde her zaman bu faaliyetlerden haberdar olabildiğini vurguladı.

Web TV servisi oluşturmanın maliyetinin ayda 500 Dolar’dan başladığını ifade eden Sevim, “Web TV arayüzüne entegre edilen reklamların yanında platformun kendisinin son kullanıcıya üyelik bazlı paketler seklinde sunulması ile önemli bir gelir de edilebiliyor” diye konuştu.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting