Ana Sayfa Donanım Vestel Akıllı Ev Platformunu Almanya’da Tanıttı

Vestel Akıllı Ev Platformunu Almanya’da Tanıttı

Vestel, Almanya’nın Köln kentinde 33 ülkeden 440 firmanın katılımıyla düzenlenen, Avrupa’nın tek dijital yayıncılık fuarı AngaCom’da yeni ürünlerini tanıttı. Vestel standında set üstü kutular ve Android tabanlı set üstü kutu platformları ön plana çıktı.

Vestel’in fuarda sergilenecek ürünleri

Akıllı Ev platformu ve full band kablo yayınlarını alan set üstü kutunun yanı sıra, operatör set üstü kutuları , Android tabanlı set-üstü kutu platformları , Multi Screen Smart TV tablet ve kumanda uygulamaları, akıllı tahta, dokunmatik dijital bilgi ekranı  (Digital signage), Signage TV, IP bazlı interaktif TV, 10.1” tablet PC ve Transparan LCD Monitorleri de Vestel’in fuardaki diğer önemli ürünleri arasında yer alıyor

Akıllı ev platformu

Bu ürün ile ev içi alarm sistemleri, kapı kilitleri, hareket sensörleri, ışıklar, elektrik prizleri kontrol ediliyor. Sisteme erişim internet üzerinden ve uzaktan sağlanabiliyor, ayrıca ev içi haberleşme Wi-Fi üzerinden yürütülüyor.vestel akıllı ev

OTT (Over the Top) Set Üstü Kutusu

Opera Browser, HTML5, Microsoft Playready, Microsoft Smooth Streaming, HBB TV ve DVB Tuner desteği gibi özelliklere sahip; uydu ve kablo yaynı operatörlerinin standard internet alytapısı üzerinden tüketiciye ulaştıkları set-üstü kutu.

IPTV Set Üstü Kutusu

Beesmart entegre IPTV set-top cihazındaki Qarva algoritması ile hızlı kanal değiştirme çözümü 1 saniyeden kısa sürede kanaldan kanala geçmeyi mümkün kılarken televizyon ile aynı anda kullanılan başka cihazların uygulamalarını da destekliyor.

Android Bazlı Set Üstü Kutu Platformları

Vestel, Marvell ve AMlogic platformlarına dayalı iki ayrı Android ürünü geliştirdi. Bunlardan Marvell platformu Android 4.x (Ice Cream Sandwich) sistemini opsiyonel bir DVB-S2/T2/C tuner ile bir araya getirerek geleneksel yayınlı televizyon ile Android işletim sisteminin gelişmiş kabiliyetleri arasında pürüzsüz bir entegrasyon sağlıyor. Marvell platformu ile kullanıcılar bir yandan televizyon izlerken bir yandan da ekrandaki içerikle ilgili ek bilgiler veren Android widget’larını ekranda görüntüleyebiliyorlar. Gerek geleneksel gerekse belli bir TV deneyimi için geliştirilmiş olan Android uygulamaları aktif iken kullanıcı ne zaman isterse TV izlemeye geri dönebiliyor.

Akıllı Tahta

Vestel’in, dokunmatik LED ekran teknolojisini interaktif özellikle buluşturan eğitim amaçlı bu ürünü, yarattığı etkileşimli öğrenme ortamıyla eğitimi yeni bir boyuta taşıyor. Piyasadaki birçok diğer beyaz tahta çözümünün aksine Vestel’in LED ekranı, içinde yer alan PC modülü sayesinde ürünü tek parça haline getirerek kabloların ve PC kasasının kaplayacağı yerden tasarruf sağlıyor.

IP tabanlı interaktif TV

Esas olarak otel, hastane ve rezidanslarda kullanıma yönelik IP bazlı interaktif TV, bir sunucu üzerinden odalardaki TV’lere HD uydu, kablo ve karasal sinyal aracılığıyla binlerce canlı TV ve müzik kanalına erişim sağlıyor. Sistem, izle-öde sistemiyle vizyondaki filmleri izleme olasılığı sunuyor ve hava durumu, haber, finans, yakın restoranlar, gezilecek yerler gibi çeşitli bilgilere erişim sağlıyor.

Dijital LED Bilgi ekranı (Digital Signage)

Alışveriş merkezleri, havaalanı, hastane ve otel gibi birçok farklı kurumda hedef kitlenin bilgilendirilmesi ya da tanıtım amacıyla kullanılan, çeşitli dijital içeriklerin uzaktan yönetilebildiği kapalı devre yayın sistemi.

Videowall Çözümü

Vestel 46” LCD ile 47” ve 55” LED seçenekleriyle profesyonel videowall çözümleri sunuyor. Ekranlar ister yatay ister dikey konumda kullanılabiliyor.

Transparan LCD Monitör

Vestel hem 22” hem de 46” transparan monitörler sunuyor. 22” transparan monitörün 1680×1050 çözünürlüğü ve 500:1 kontrast oranı var. 46” modelin ise çözünürlüğü 1366×768, kontrast oranıysa 1000:1. HDMI ve USB desteğine sahip olan bu transparan LCD monitörler mağazalarda tanıtım amaçlı kullanılabiliyor.

 

10.1 Tablet

Vestel, Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) ve 4.1 (Jelly Bean) işletim sistemine dayalı 10.1 inçlik bir tablet çözümü sunuyor. Vestel tablet ile film seyretme, binlerce Android uygulamasına erişme, internette gezinme, e-postaları kontrol etme, video oyunları oynama, entegre kamerayla fotoğraf çekme ve birçok eğlenceli etkinlik sorunsuzca gerçekleştirilebiliyor.

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting