Avengers Endgame Avatar’ı geçebildi mi?

avengers endgame vs avatar

#İŞBİRLİĞİ

Avengers Endgame vizyona gireli 9 hafta oldu. Peki şimdiden Marvel sinematik evreninin en çok izlenen filmi olan Avengers Endgame Avatar’ı geçebildi mi? İşte merak edilen o sorunun yanıtı.

22 film ve 11 yıllık Marvel sinematik evrenindeki bir devri kapatan Avengers Endgame geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde vizyona girmişti. Kısa süre içerisinde 1 milyar dolarlık hasılat barajını aşan film, tüm dünyada büyük ses getirmişti.

Yönetmen koltuğunda Russo kardeşlerin yer aldığı Endgame, oyuncu kadrosuyla da göz kamaştırıyordu.  Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Karen Gillan ve Paul Rudd’ın ön planda yer aldığı filmde, şimdiye kadar yayınlanan Marvel filmlerinde boy gösteren tüm önemli isimler de görünüyordu.

Endgame Avatar’ı geçebilecek mi? 

Devasa bir bütçeyle çekilen Endgame, kısa süre içerisinde kendisi için harcanan parayı 6’ya hatta 7’ye katlamayı başarmıştı.

Peki şimdi gelelim asıl merak edilen soruya. Avengers Endgame Avatar’ı geçti mi? Malum uzun bir süredir gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden film unvanı Avatar’da bulunuyor. James Cameron’un yapımcı ve yönetmenliğini üstlendiği film toplamda 2.787 milyar dolarlık hasılata imza atmıştı. Avengers Endgame ise şu anda (24 Haziran) 2.750 milyar dolarlık hasılata ulaşmış durumda.

Yani Avengers Endgame Avatar’ı geçebildi mi sorusunun yanıtı, şimdilik hayır. Fakat arada yaklaşık olarak 37 milyon dolarlık bir fark kalmış durumda. Bu da önümüzdeki haftalarda muhtemelen kapanacaktır.

Güncelleme: Avengers Endgame 22 Temmuz itibariyle 2.79 milyar dolarlık hasılata ulaşarak Avatar’ı geçti. Böylece Endgame dünya çapında en çok hasılat elde eden film unvanının yeni sahibi oldu.

Avengers Endgame film analizi için tıklayın! Peki şimdi ne olacak?