Ana SayfaGenelASUS, ZenWiFi XT9 mesh ağ sistemini duyurdu

ASUS, ZenWiFi XT9 mesh ağ sistemini duyurdu

WiFi 6 standardını destekleyen ve 160 MHz kanallardan yararlanan ZenWiFi XT9 üç bant ağ WiFi sistemi, sayısı giderek artan akıllı ev cihazları için daha hızlı ve kararlı WiFi performansı sunuyor.

WiFi 6 teknolojisiyle kablosuz ağlara eklenen 160 Mhz kanalları sayesinde, her bir cihaz eskisinden daha yüksek hızlara erişebiliyor. 7800 Mbps ile son derece yüksek hızlara ulaşabilen ASUS ZenWiFi XT9 , çok sayıda kullanıcının aynı ağda dosya indirdiği, internet üzerinden içerik izlediği veya oyun oynadığı evlerde her yeri kapsama alanı altına alabilen bir WiFi ağı kurmak için ideal bir çözüm.

Üç bant ağ sistemi, router’lar arasındaki ağ trafiği için ikinci 5 Ghz bandında özel bir bağlantı oluşturuyor. Diğer bantlar ise WiFi hızlarını en yüksek seviyeye taşımaya ve kesintisiz bağlantı sunmaya ayrılıyor. 2,5 Gbps WAN bağlantı noktası ise bu ağ sistemini internet servis sağlayıcılarının sunduğu yüksek hızlı bağlantılarla uyumlu hale getiriyor.

 ZenWiFi XT9

Kablolu bağlantıyla daha da hızlı bir ağ isteyen kullanıcılar, ASUS ZenWiFi XT9’da sunulan LAN birleştirme özelliğinden yararlanarak uyumlu NAS cihazlarıyla veya yüksek bant genişliği kullanan başka cihazlarla 2 Gbps hıza ulaşabiliyor.

Geniş kapsama alanı

En üst seviye Broadcom WiFi 6 yonga seti, 1,7 GHz dört çekirdekli işlemci ve ASUS RangeBoost Plus RF teknolojisinin birleşimiyle ASUS ZenWiFi XT9, 529 metrekareye kadar kapsama alanı sunuyor ve kullanıcılara evin tamamında kusursuz bir WiFi deneyimi yaşatıyor.

ASUS AiMesh teknolojisi ise AiMesh uyumlu ASUS router veya menzil artırıcı ekleyerek WiFi kapsama alanını kolayca genişletme imkanı sağlıyor.

 ZenWiFi XT9

Üst düzey güvenlik

ASUS ZenWiFi XT9 tüm bağlı cihazlara çok katmanlı koruma sağlıyor. Trend Micro destekli ASUS AiProtection Pro, sahip olduğu kurumsal düzeyde güvenlik özellikleriyle router takibi yapıyor, ağa sızma teşebbüslerine karşı gerçek zamanlı koruma sağlıyor ve gelişmiş ebeveyn denetimleri sunuyor. Hem de bunların tümünü tamamen ücretsiz bir şekilde yapıyor. Kullanıcılar seyahat ederken ASUS Instant Guard mobil uygulaması sayesinde internete şifreli bir VPN tüneli aracılığıyla ev ağları üzerinden bağlanıyor. Böylece kahve dükkanları, restoranlar veya havalimanları gibi yerlerdeki herkese açık WiFi bağlantılarını daha güvenli bir şekilde kullanmak mümkün oluyor.

Sadece birkaç tıklama veya dokunuşla etkinleştirilebilen tüm bu teknolojiler, siber saldırılara maruz kalma riskini azaltıyor.

Kolay ağ yönetimi

ASUS ZenWiFi XT9, ASUS Router uygulamasından veya web tarayıcısından erişilen arayüz üzerinden kolayca kontrol edilebiliyor.  ASUS Router mobil uygulaması ile kullanıcılar ağlarını üç basit adımda kurabiliyor, ASUS ZenWiFi XT9 sistemlerini akıllı telefonlarından veya tabletlerinden yönetebiliyor. Kullanıcılar evde değilken bile ağın durumunu kontrol edebiliyor, misafirlere erişim verebiliyor, bant genişliğine ihtiyaç duyan işlevler için hızı uygun hale getirebiliyor, potansiyel güvenlik sorunlarını izleyebiliyor ve çocuklarının internet üzerindeki faaliyetlerini takip edebiliyor.

Yeni Aston Martin Valhalla tanıtıldı

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting