ASUS ZenFone 3’te Parmak İzi Sensörü Olacak

ASUS ZenFone 3

ASUS ZenFone 3 hakkında ortaya çıkan ilk bilgiler, ASUS’un yeni amiral gemisi akıllı telefonunda parmak izi sensörüne yer verebileceğini gösterdi.

Ocak ayında düzenlenen Consumer Electronics Show 2015 fuarında adından en çok söz ettiren firmalar arasında yer alan Tayvanlı teknoloji devi ASUS, merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu ASUS ZenFone 2‘yi etkinlik kapsamında resmi olarak tanıttı. 4 GB RAM’le piyasaya sürülen ilk akıllı telefon olmasıyla dikkat çeken ZenFone 2 yüksek fiyatı nedeniyle eleştirilmiş olsa da, şu ana kadar satışa sunulduğu pazarlarda kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

ASUS_ZenFone_3

Öte yandan ASUS Zenfone 2 henüz birçok pazara taşınmamış olsa da firmanın yeni amiral gemisi akıllı telefonu ASUS ZenFone 3 hakkında ilk söylentiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Üstelik geçtiğimiz günlerde Çin basınına konuşan ASUS CEO’su Jerry Shen de şimdiden yeni akıllı telefonları hakkında konuşmaya başladı. ASUS ZenFone 3 için ilk planlarını teknoloji dünyasıyla paylaşan Shen, yeni telefonda piyasadaki diğer üst düzey akıllı telefonlarda olduğu gibi bir parmak izi sensörünün yer alabileceğinin sinyallerini verdi.

Henüz yapım sürecinin ilk aşamalarında olan ASUZ ZenFone 3‘ün 2016’dan önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor olsa da, parmak izi sensörüne sahip bir ASUS telefon isteyen kullanıcıların bu kadar beklemesi gerekmeyecek gibi gözüküyor. Zira firmaya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere bakılacak olursa, ASUS ZenFone 2’nin parmak izi sensörüne sahip yeni bir versiyonunun 2015 yılının ikinci yarısında satışa sunulması bekleniyor.

Pebble Time Kullanıcılardan Yoğun İlgi Gördü