Asus ProArt Studiobook 16 3D OLED bilgisayarı tanıtıldı

asas

CES 2023 etkinliğinde firmalar son model cihazlarını tanıtmaya devam ediyor. Bu tanıtılan modellerden biri de Asus ProArt Studiobook oldu.

Asus ProArt Studiobook dışında Asus hali hazırda yıl içinde birçok yeni cihazını tanıttı. Bunlar dışında firma şimdi 3D ekrana sahip yeni bir ProArt Studiobook dizüstü bilgisayar tanıttı. 3D teknolojisini kullanan yeni ProArt StudioBook 16 3D OLED (H7604) üzerindeki 120 Hz 3,2K OLED ekran, gözlük veya başa takılan ekranlar gerekmeden 3D malzemenin Genişletilmiş Gerçeklik (XR) ile görüntülenmesini sağlıyor.

 

Asus ProArt Studiobook

Asus’un yeni Spatial Vision teknolojisi , 2B bilgiyi gerçekçi 3B’ye dönüştürüyor. Her OLED pikselinin kendi merceği bulunurken, ekstra kamerası da bulunuyor.

Intel Core i9-13980HX işlemci, Studio sürücülü Nvidia RTX 40 serisi grafik kartı, 64 GB’a kadar DDR5-4800 RAM ve 8 TB’a kadar PCIe Gen 4 depolama, ProArt StudioBook 16 3D OLED’e dahildir. Kolay yükseltilebilirlik için Asus, yükseltilebilir iki SO-DIMM yuvası ve iki M.2 yuvası sağlar. Asus’a göre, ProArt StudioBook 16 3D OLED’in Nvidia’dan profesyonel grafiklere sahip “Pro” versiyonu bu yılın sonlarında satışa sunulacak.

aaasssas

Asus ProArt StudioBook 16 3D OLED, yine bir ilk olan, kalem uyumluluğuna sahip 16:10 dokunsal bir dokunmatik yüzeye sahiptir. Ayrıca, iyi bilinen yaratıcı uygulamalardaki sık kullanılan özelliklere hızlı bir şekilde erişmemizi sağlayan Asus Dial’ı da alıyoruz. İki Thunderbolt 4, HDMI 2.1 çıkışı, 1,4 mikron pikselli bir FHD IR kamera, bir SD Express 7.0 kart okuyucu ve bir 90 WHr pil gibi çok sayıda bağlantı noktası, ek özellikler listesini tamamlar. Cihazın mevcut sürümü dışında 3D olmayan versiyonu da satışa sunulacak, ancak laptopların şu an için fiyat etiketi belli değil.

Samsung Freestyle 2023 taşınabilir projektörü CES’te tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir