Aquaman gişede fark yarattı

aquaman

DC evreninin en önemli karakterlerinden biri olan Aquaman solo filmiyle sinema severlerin karşısına çıktı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

DC’nin sinematik evren konusunda Marvel kadar başarılı olmadığını biliyoruz. Marvel belli bir çizgi doğrultusunda birbiriyle bağlantılı 21 filmi izleyiciyle buluştururken, DC daha 3. filmde fena halde çuvalladı.

Justice League ile sinema severleri büyük bir hayal kırıklığına uğratan DC, solo yapımlarında da beklentileri karşılayamadı. Özellikle karakterlerine solo film çekmeden vasat bir Justice League uyarlamasıyla karşımıza çıkan DC, ağır şekilde eleştirmişti.

Aquaman en başarılı DC uyarlaması olabilir

Son dönemde DC sinematik evrenindeki dengelerin tamamen bozulduğu da biliniyor. Bu şartlarda izleyiciyle buluşan Aquaman ise beklentilerin üzerinde bir açılışa imza attı. ABD’de geçtiğimiz haftanın en çok izlenen filmi olan Aquaman, 67.4 milyon dolarlık hasılatıyla zirvede yer aldı.

ABD dışında da oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanan yapım, şimdiden 482.8 milyon dolarlık hasılata imza attı. Eğer Aquaman böyle giderse DC sinematik evreninin en başarılı solo filmi de olabilir.

Öte yandan geçtiğimiz hafta ABD’de Bumblebee de 21 milyon dolarlık bir açılışa imza attı. 22.24 milyon dolar hasılat elde eden Mary Poppins’in ardından 3. sırada yer alan Bumblebee büyük hayal kırıklığı yarattı.

Spider-Men Into the Spider-Verse 16.7 milyon dolarlık gişesiyle 4. sırada yer alırken The Mule ise 9.95 milyon dolarlık hasılatla, geçtiğimiz haftanın en çok izlenen 5. filmi olmayı başardı.

Türkiye’de e-ticaret neden gelişmiyor?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir