Aprilia, Tuareg ile Transanatolia Rallisi’nde!

Aprilia

Aprilia Racing, “Back To Africa” adındaki büyük Afrika macerası öncesindeki ilk önemli uluslararası sınavını Türkiye’deki Transanatolia’ya katılarak veriyor.

Motosporları dünyasında pist ya da pist dışı mücadelelerin performans yıldızı Aprilia, büyük Afrika macerasında kullanmak amacıyla başlattığı “Back to Africa” projesi öncesinde Türkiye’de düzenlenen Transanatolia’ya katılarak ilk defa uluslararası bir arenada yeni Tuareg modellerine görev veriyor.

Çölde yarışmak üzere geliştirilen iki  Tuareg, Aprilia Racing fabrika sürücüleri ve aynı zamanda İtalyan Motokros Şampiyonası’nın başarılı isimleri Jacopo Cerutti ve Francesco Montanari’nin pilotajında, 9 Eylül’e kadar sürecek olan Transanatolia Rallisi’nde mücadele veriyor.

Yeni Hyundai KONA

Aprilia

İtalya’nın lider sürücüsü görev alıyor

Sardunya ve Friuli’de yapılan ilk olumlu testlerin ardından; Anadolu’yu Karadeniz’den Ege Denizi’ne kadar geçerek toplam 2.500 km yol kat edecek olan ve heyecan verici olduğu kadar zorlu bir ralli olan Trananatolia 2023, Afrika çölünde gelecekte yapılacak çalışmalar açısından Tuareg için gerçek bir test ortamı oluşturuyor.

Zorlu ralli etkinlikleri için geliştirilen  Tuareg, Jacopo Cerutti’nin şimdiye kadar düzenlenen 6 yarıştan kendi kategorisinde dördünü kazandığı, hatta ilk iki turda zafere ulaştığı İtalyan Motokros Şampiyonası’nda büyük bir kahraman olan ve stok modelden türetilen motosikletin, teknik temeli üzerine inşa edildi.

Cerutti aynı zamanda, 600 cc’nin üzerindeki çok silindirli motosikletlerin yer aldığı G-1000 sınıfının da lideri konumunda.

Aprilia

Yarışa uygun modifiye edilen Tuareg, gelecekte sunulacak aksesuarları kapsıyor!

Aprilia Racing tarafından Guareschi kardeşlerin GCorse işbirliği ile geliştirilen Tuareg, çöl yarışları için tasarlanan, standart Tuareg’in üstün off-road özelliklerinden yararlanıyor. Geliştirmenin ilk aşamasında, yüksek hızlarda stabilite ve daha fazla süspansiyon hareketi için modüler iskelet ve süspansiyon geometrisi ile şasi performansına odaklanıldı.

Aprilia

Daha sonra, yağ radyatörünün eklenmesi de dahil olmak üzere çeşitli değişiklikler yapılarak zorlu koşullarda maksimum motor güvenilirliğinin sağlanması hedeflendi. Son olarak ek yakıt deposu eklenerek uzun ralli maratonu mesafelerini kat etmek için menzil arttırıldı.

Tuareg’in yarış versiyonu, Öhlins by Andreani süspansiyon, komple titanyum SC Project egzoz ve özel bir Sprint hava filtresiyle donatıldı. Ayrıca çift silindirli Adventure dünyasına artan ilgiyle odaklanan ve gelecekteki ralli etkinliklerinde kullanılacak ürünler geliştirmek için Aprilia’yı tercih eden Metzeler iş birliği de meyvesini veriyor.

Starfield modları daha şimdiden 1 milyon indirmeye ulaştı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir