Ana SayfaAppleiOS 6’yı Jailbreak Yapanların Sayısı 7 Milyonu Aştı

iOS 6’yı Jailbreak Yapanların Sayısı 7 Milyonu Aştı

Birkaç gün önce Apple geçtiğimiz hafta içerisinde yayınlanan iOS 6.1 Jailbreak hakkında uyarı bilgilendirmesi yayınlamıştı. 

Bu uyarı fazla işe yaramamış olacak ki, Cydia’nın Jay Freeman’ı tarafından yapılan açıklamada 7 milyonun üzerinde iOS 6 işletim sistemi kullanıcısı evasi0n gurubu tarafından yayınlanan Jailbreak uygulamasını indirerek cihazlarını Jailbreak yapmış durumda. Yapılan açıklamada Jailbreak yapan cihazlardan 5.15 milyonunun iPhone, 1.35 milyonunun iPad ve 400.000 cihazın iPod olduğu belirtildi. Bu rakam açıklanmış olsa bile Jailbreak yapan cihaz sayısının bu olup olmadığı belli değil. Çünkü Cydia üzerinden bu kadar cihaz Jailbreak uygulamasını indirmiş olsa bile Jailbreak yapıp yapmadığı kesin olarak bilinmiyor. iOS 6.1 jailbreak
Yalnız bilinen bir gerçek var ki, popülerliği azalan Cydia’nın iOS 6.1 Jailbreak işlemiyle birlikte trafiğinin çılgınca arttığı. İlk günlerde server sorunları yaşayan Cydia şimdilerde toparlamış gibi gözüküyor. iOS 6’nin Jailbreak işlemi için kullanıcılar tam tamına 136 gün bekledi. iPhone 3GS kullanıcıları cihaz ilk çıktığında 14 gün, iPhone 4 kullanıcıları cihaz ilk çıktığında 38 gün ve iPhone 4S kullanıcıları cihaz ilk çıktığında 98 gün Jailbreak işlemi için beklemişti. Apple’ın işletim sistemlerinin Jailbreak yapılmaması için uzun süreler üzerine çalıştığı bir gerçek. Fakat bu çalışma sadece Jialbreak işlemini öteleyebiliyor, şimdiye kadar kesin bir çözüm bulunmuş değil.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting