Ana sayfa Apple Apple'ın HealthKit'i Davalık Olacak!

Apple’ın HealthKit’i Davalık Olacak!

WWDC’de teknoloji devi Apple tarafından tanıtılan yenilik, ilk günden mahkemelik olacak gibi duruyor.

WWDC konferansında söz alan Apple tanıttığı yeni özellik HealthKit isimli API’ye Avustralya’da faaliyet gösteren HealthKit ismindeki şirket tepki gösterdi.

Apple'ın HealthKit'i Davalık Olacak!

Avustralyalı şirket yaptığı açıklamada teknoloji devi Apple‘ın isimlerini izinsiz olarak kullandığını söyleyerek tepki gösterdi.

HealthKit isimli şirketin CEO’su olan Lachlan Wheeler, şirketin resmi sayfası üzerinden yaptığı açıklama ile tepkisini ortaya koydu. Site üzerinden yapılan açıklamada;

“Saat 4.30’da uyandım ve Apple iPhone cihazımdan her sabah olduğu gibi e-postalarımı kontrol ettim. Arkadaşlarımdan biri Apple‘ın bizi satın mı aldığını yoksa gizli bir anlaşma mı yaptığımızı sorduğunu okudum. Şaşırdım ve bilgisayarımı açıp web sayfamızın tıklanma oranlarını inceledim. Binlerce yeni kişi sayfamızı ziyaret etmişti. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünebilirsiniz ama hayır; bizim için hiç iyi bir şey değil. Apple bizim HealthKit fikrimizi çok beğenmiş ve bizim ismimizin geçtiği yeni bir yazılım çıkarmış. HealthKit bizim tarafımızdan kullanıyor.” ifadelerine yer verirken şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden de, “Apple‘ın bizim ismimizi kullanması rahatsız edici! Tim Cook bunun farkında mı?” açıklamasında bulundu.

Geliştiriciler tarafından kullanılacak olan HealthKit isimli API ile uygulamaların Health isimli uygulamaya entegresini sağlıyor.

Avustralyalı şirketin Apple karşısında göstereceği tutumlar şimdiden merak edilmeye başlandı.

FIFA 15′in PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü aşısı bulundu mu?

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden Corona virüsüne karşı aşı geliştirildi mi? İşte corona virüsü aşısı bulundu mu sorusunun yanıtı. Neredeyse her yıl yeni bir...

Son Haberler