Ana Sayfa Apple Apple'dan Yeni Hamle

Apple’dan Yeni Hamle

Kendi mobil haritalarını geliştirmek isteyen Apple ve Google aynı rota üzerinde yol alıyor: Harita geliştiren küçük şirketleri almak.Bu kez Apple Embark firması’nı satın alarak Google ile yarışa yeni bir boyut getirdi.

Haritalama piyasasındaki rekabet,özellikle Apple ve Google arasında geçerken,Apple’ın Embark şirketi aldığı haberi Perşembe gününe damga vurdu.Apple’ın Toplu taşıma haritaları oluşturmada IOS ve Android tabanlarını kullanan Embark için ödediği para ise henüz açıklanmasa da,takipciler toplam ücretin 1.3 milyar doları aştığını savunuyorlar. Embark Apple’ın Temmuz ayında aldığı ikinci haritalama şirketi ve son olacağa da benzemiyor.

Google ve Apple bu sektörde liderliği ele geçirmek için hiçbir zorluktan kaçınmıyorlar,öyle ki Google geçtiğimiz Haziran ayında Waze’i kapmak için 1 milyar doları gözden çıkarmıştı.Ardından gelen Crowdsourced adlı sosyal paylaşım uygulaması ile gerçek zamanlı trafik raporlaması yapan uygulama gösterdi ki Google’ın haritalama sektöründe boşa harcanacak zamanı yok.

Apple Maps Google Maps
Apple Maps ile Google Maps

Apple içinse durum biraz daha karmaşık,İPhone 5 cihazlarda kendi haritalama sistemini kullanan Apple birçok hata ve mutsuz ıos kullanıcıları ile karşı karşıya kalmıştı.Apple harita eksikliklerini gidermek için çok iş yaptı,ancak sanırım Embark’ı alarak biraz daha para harcamanın önemli olmadığını düşünüyorlar.

Google’ın ataklarına her zaman bir cevap vermeyi becerebilen Apple’ın önümüzdeki günlerde nasıl uygulamalar geliştireceğine hep beraber tanık olacağız,zaten bu rekabetten her zaman  karlı çıkmayı bilen bir taraf varsa o da kullanıcılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting