iPhone’un Yeni Güncellemesi Çıktı

Apple, web uygulamalarının artık Avrupa iOS cihazlarında çalışmayacağını duyurdu

Apple, iPhone ve iPad’lerde sinir edici bir hatayı ortadan kaldıran iOS 17.3.1 güncellemesini yayınladı.

Apple, iOS 17.3.1 ve iPadOS 17.3.1 güncellemelerini kullanıcıların beğenisine sundu. Bu mini ara güncellemeler iPhone ve iPad’de yazı yazarken metinlerin üst üste binmesine neden olan sorunu çözüyor. Bahsettiğimiz metin problemi destek forumları ve birkaç platformda daha kullanıcılar tarafından dile getirilmişti. Cupertino merkezli şirket kısa süre içinde müdahale edip, mini güncellemeleri iPhone ve iPad için yayınladı. Güncellemeyi Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme kısmından indirebilirsiniz.

Apple bir yandan iOS 17.4’ün beta testine devam ederken diğer yandan da iOS 18’i geliştiriyor. iOS 18 yapay zeka özellikleriyle öne çıkacak. Gazeteci Mark Gurman’a göre iOS 18’deki yer alacak yapay zeka araçlarının bir kısmı WWDC 2024’te tanıtılacak. Bunlar arasında Siri’nin yenilenmiş yapay zeka desteli sürümü de bulunuyor.

apple

Teknoloji devi Ajax büyük dil modelini (LLM) 2023 başlarından beri test ediyor. Şirket ayrıca Pages ve Keynote gibi temel uygulamalarına otomatik tamamlama ve özetleme gibi özellikler eklemek istiyor. Xcode’un yeni sürümü de kodları otomatik tamamlamak için yapay zeka desteğine sahip olacak. Apple Music’te de yapay zekayı göreceğiz. Böylece Music uygulaması kullanıcının dinlediklerine ve favorilerine göre farklı çalma listeleri oluşturabilecek.

Mark Gurman, şirketin yaptığı tüm çalışmalara rağmen yapay zekanın uygulamalara ve daha birçok noktaya entegre edilmesinin en az 2025’e kadar süreceğini açıkladı. Eğer Gurman’ın dediği doğru olursa, Vivo, Huawei , Samsung ve diğer şirketler Apple’ın yapay zeka alanındaki mevcut eksikliğinden yararlanmak isteyecektir.

Epic Games’te Bu Hafta İki Oyun Ücretsiz Oluyor