Apple yüzünüzden tanıyacak!

Apple yuzunuzden taniyacak

Teknoloji devi Apple aldığı yeni patent ile iPhone modellerinin yakında yüzümüzü tanımasını sağlayacak.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus tanıtılmayı beklerken, şirketin diğer yandan yeni teknolojiler üzerinden çalışmaları hızla devam ediyor.

Apple yuzunuzden taniyacak!

Apple‘ın aldığı yeni patent, iPhone‘ların çok yakında sizi yüzünüzden tanıyabileceğini gösteriyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus tanıtılmayı beklerken, Apple diğer yandan yeni teknolojiler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Pek çok patentin sahibi olan Amerikalı şirket, şimdi bunlar arasına bir yenisini daha eklemiş durumda. Buna göre Apple, Birleşik Milletler Marka ve Patent şirketinden yüz tanımaya dayalı sisteme ait bir patenti daha edindi.

Ancak bahsi geçen bu “yüz tanıma” sistemi, tahmin edilebileceği gibi güvenlik sistemleri için geliştirilen sistemden biraz daha farklı. Apple‘ın bu sistemi tamamen sosyal hayatı ilgilendiriyor. Peki, bu patent ne işe yarayacak?

Apple, bu patentle iPhone ile çekilen fotoğraflardaki kişilerin yüzlerini analiz ederek, telefon rehberinizi tarıyor ve eşleşme sağlıyor. Yani bir nevi Facebook’ta paylaşılan fotoğraflardaki etiketleme yöntemi gibi düşünebilirsiniz. Fakat bunu herhangi bir sosyal platformda paylaşmadan, kendi özelinde gerçekleştirecek olan iPhone, ayrıca kullanıcıya bu fotoğrafı karede yer alan kişiyle paylaşma imkanı da tanıyacak.

Periscope çılgınlığı durdurulamıyor!