Apple kimleri personel olarak istihdam ediyor?

apple2

Apple diğer markalara örnek olacak bir strateji izleyerek işe alımlarda kadınlara, siyahilere ve latin kökenli vatandaşlara öncelik tanıdı.

Son 12 ayda yüzde 65 oranında kadın, yüzde 50 oranında siyahi ve yüzde 66 oranında daha fazla Latin kökenli vatandaşı işe alan Apple, böylelikle 110 binlik çalışan kadrosunun yaklaşık 16 binini: “11 bin kadın, 2 bin 200 siyahi ve 2 bin 700 latin kökenli” bu vatandaşlardan oluşturmuştu.

Apple, işe alımlarıyla ilgili yeni raporunu paylaştı. Bir önceki yıl da özellikle kadın ve azınlıkları işe alarak çehresini bir nebze olsun çeşitlendiren Apple, bu yıl da bu süreci devam ettiriyor.

apple

İşe alımlarda bu tavrını sürdüreceğinin altını çizen Apple, bu yılın ilk 6 ayında yine yaklaşık yüzde 50 oranında kadın, siyahi, Latin veya Kızılderili vatandaşı bünyesine kattıklarını açıkladı.

Böylece şirkette çalışan kadınların oranı yüzde 1’den yüzde 31’e yükselirken Asya kökenliler yüzde 15’ten yüzde 18’e, siyahi vatandaşlar yüzde 7’den yüzde 8’e ulaşmış. Latin kökenliler ise yüzde 11’le sabit durumda.

Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’nın fiyatları artık belli!