Apple yeni MacBook serisi ile geliyor: Ortalık toz duman olacak

2021 MacBook Pro

Apple yeni MacBook serisi ile kullanıcılarla buluşabilir. Şirketin 2022 yılında ciddi bir cihaz üretimi yapacağı dedikoduları ortaya atıldı. Hadi gelin merak edilen ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple yeni MacBook serisi ile gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere Samsung bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada 2022 yılında 52 farklı akıllı telefon modeli piyasaya süreceğini söyledi. Sadece bu bile rekabetin büyük oranda artmasına neden oldu. Apple ise dizüstü bilgisayar üzerinden rekabet edecek.

Ortaya çıkan son detaylara göre 2022 yılında şirketin giriş seviyesi MacBook Pro ve 4 farklı Mac hazırlığında olduğu ifade edildi. Bunları 2022 yılı içerisinde piyasaya sürecek ve kullanıma sunmuş olacak. Tanıtımdan hemen sonra piyasaya sürülerek satışının yapılması bekleniyor.

Apple yeni MacBook serisi gümbür gümbür geliyor

Apple ile ilgili ortaya atılan iddialara göre şirket kendi işlemcilerini kullanmaya devam edecek. ARM tabanlı M1 işlemciler ile birlikte şirket çok büyük bir hız kazanmıştı. Bu performansı daha fazla artırmak isteyen Apple bu defa yeni işlemciler üzerinde çalıştı.

MacBook.2022

Şirketin MacBook cihazlar için Kullanmayı tercih ettiği M2 işlemciler 2022 model cihazlarda da kullanılacak. MacBook Air tanıtımı yapılırsa muhtemelen bu işlemciye sahip olacak. Ayrıca yeni bir giriş seviyesi MacBook Pro modeli geliyor iddiaları iyice güçlendi. Apple yeni MacBook serisi ile birlikte piyasa değerini de artırmış olacak.

Apple geçtiğimiz çeyrekte rekor sayıda MacBook sattığını duyurdu

Ortaya atılan iddialara göre şirket M2 işlemci ile birlikte yeni bir işlemci türü daha tanıtabilir. Ancak bu yeni işlemcilerin eskisine göre çok daha performanslı olması bekleniyor. Böylece Apple eskisinden daha hızlı ve performanslı çalışan cihazlar üretecek. Peki sizce 2022 model MacBook cihazlarda daha başka neler kullanılmalı?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir