Ana SayfaAppleApple, Yahoo'yu Kullanmayacak!

Apple, Yahoo’yu Kullanmayacak!

Teknoloji devi Apple yeni mobil işletim sistemi iOS 8 ile beraber Yahoo şirketinden sağladığı hava durumu tahminlerini kullanmayacak!

Önceki sürümlerde Yahoo‘ya ait hava durumu servisini kullanan şirket, artık bu durumdan kurtulduklarını belirtti.

Apple, Yahoo'yu Kullanmayacak!

Daha öncesinde Google ile arasındaki ortaklığı bitiren Apple, hem arama motoru olarak sistemlerinden Google‘ı kaldırmış hem de hisse senetleri tahminleri için Google servislerini kullanmaktan vazgeçmişti.

Kitleler tarafından Google‘dan sonra en büyük arama motoru olarak nitelendirilen Yahoo‘yu tercih olarak kullanan Apple, hava durumu tahminleri ve hisse senetleri raporlarını Yahoo‘nun alt yapısından sağlıyordu. Yahoo‘ya ait trafiğe çok büyük katkısı olan bu durum gelişim için oldukça büyük bir sermayeye sahip olmasını sağlıyordu.

Yahoo Yönetim Kurulunda görevliyken Weather Channel CEO’luğuna geçiş yapan David Kenny, Apple‘a yaptığı teklifte Yahoo‘nun da kendi altyapılarını kullandığını belirterek bu servisi doğrudan kendilerinden almasının daha iyi olacağını belirtti.

Yayınlanan resimlere baktığımızda da Apple ile Weather Channel anlaşmış gibi görünüyor. Bu sayede teknoloji devi aracıları kaldırarak kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmayı hedefliyor.

Apple, Yahoo'yu Kullanmayacak!

Gizli Servis, Facebook Üzerinden Dinliyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting