Ana SayfaAppleApple watchOS 8, ultra geniş bant teknolojisi ve birkaç yeni özellik için...

Apple watchOS 8, ultra geniş bant teknolojisi ve birkaç yeni özellik için destek getiriyor

Apple, Pazartesi günü ABD’de düzenlenen WWDC 2021’de akıllı giyilebilir cihazları için yeni bir işletim sistemi olan Apple watchOS 8 sistemini de duyurdu. Yeni işletim sistemi sürümü, selefinin önünde bazı yenilikçi özelliklerle geliyor.

watchOS 8‘in Geliştirici sürümü artık Apple’ın Geliştirici ekibinin üyeleri tarafından kullanılabilirken, genel beta sürümü bu sonbaharda yayınlanacak. Daha da önemlisi, watchOS 8′in Ultra Geniş Bant bağlantı desteği var ve akıllı saatiniz, düğmelerini ve yeniden tasarlanan Ev uygulamasını kullanarak bir akıllı cihazı etkinleştirebilir. Akıllı giyilebilir cihazların ev ekosisteminde mesaj yayınlamak da mümkün. WatchOS, Apple’ın akıllı giyilebilir ekosisteminin arkasındaki itici güç ve bu en son sürüm, fotoğraflarınızın yeni bir ızgara görünümü ile geliştirilmiş bir Fotoğraflar uygulamasına sahip.

Apple watchOS 8, ultra geniş bant teknolojisi ve birkaç yeni özellik için destek getiriyor

- Reklam -

Birkaç ek işlev de mevcut. Kullanıcılar, iMessage uygulaması aracılığıyla fotoğraf paylaşabilir, Karalama ve Dikte yoluyla fotoğraflara metin ekleyebilir. Apple, akıllı giyilebilir cihazlarından sağlık ve fitness aletleri olarak desteği artırmayı hedefliyor. Farkındalık uygulaması, kullanıcıya genel olarak sağlık ve zindeliği geliştirmeye yardımcı olacak çeşitli etkinlikleri hatırlatmak için tasarlanmış. Apple watchOS 8, kullanıcının sağlığı ve zindeliği hakkında çeşitli bakış açıları hakkında veriler üretecek. Uyku düzenleri kolayca haritalandırılabilir. Fitness uygulamasına birkaç ek mod da dahil edilmiş. Özellikle Tai Chi ve Pilates egzersiz modları eklendi. Akıllı giyilebilir cihazlar, geçen yıl koronavirüs pandemisinin zirvesinde yepyeni bir yön aldı. Belirli bir çalışma, bir Apple akıllı giyilebilir cihazının, fiziksel semptomlardan birkaç gün önce enfekte olma olasılığını belirleyebildiğini gösterdi.

Şirketlerin siber güvenlik borçları giderek artıyor: Bilgisayar korsanları fena bastırıyor

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting