Apple Watch sağlık tarafında rakipsiz olduğunu kanıtladı

Apple saatleri için watchOS 9 artık kullanılabilir durumda!

Akıllı saatlerin günden güne hayatımızda daha önemli bir yere sahip olduğu şu günlerde, Apple Watch modelleri her gün yeni bir hayat kurtarma haberiyle gündeme gelmeye devam ediyor.

Apple Watch sağlık tarafında rakipsiz olduğunu kanıtladı. Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, birkaç sene öncesine kadar hayatımızda olmayan cihazlar bile şimdilerin vazgeçilmezleri arasında sayılabiliyor. Her ne kadar akıllı saatler hakkında şimdilik vazgeçilmez demek için biraz erken olsa da, bu gidişle yakın bir zamanda tıpkı akıllı telefonlar gibi herkesin bir akıllı saatinin olduğunu görmeye başlayabiliriz.

Apple Watch "Extreme Sports" versiyonu bu yıl içinde geliyor

Eğer teknoloji haberlerini yakından takip ediyorsanız hatırlarsınız. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberde, bir Reddit kullanıcısının Apple Watch sayesinde kalp atış hızının anormal seviyelere çıktığını fark ettiğini ve başka bir sağlık sorunu bulunmadığı için bunun hamilelik belirtisi olduğunu öğrenmesi üzerine yaptığı testle hamile olduğunu öğrendiğini söylemiştik. İşte bu sefer ki haber ise, çok daha mutluluk verici cinsten.

Apple Watch "Extreme Sports" versiyonu bu yıl içinde geliyor

Apple Watch sağlık tarafında rakipsiz olduğunu kanıtladı

Apple Watch kullanan kızının kalp atışlarının anormal seviyelere çıktığını fark eden bir anne, kızını derhal hastaneye götürdü. Burada önce apandist teşhisi konulan kıza yapılan tetkiklerde, ayrıca çocuklarda nadir görülen bir kanser türünün bulunduğunu da tespit eden doktorlar derhal tedaviye başlarken, küçük kızın durumunun iyi olduğu ve iyileşme aşamasına geçtiği aktarıldı.

apple watch

Elbette bu haberlere konu kişiler akıllı saat tercihlerini Apple Watch’dan yana kullandıkları için, bu saat öne çıkıyor. Yoksa şu an piyasadaki birçok akıllı saat modeli Apple Watch’ların yaptığı gibi kalp ritmini kusursuza yakın bir şekilde ölçümleyebiliyor.

Galaxy A54, kamera ve pil özellikleri ortaya çıktı