Android kullanıcıları için WhatsApp müjdesi

Yeni Android virüsü

iOS kullanıcılarının uzun bir süredir deneyimlediği Avatar özelliği sonunda Android kullananlar için de kullanıma sunuluyor.

Android kullanıcıları için WhatsApp müjdesi. Android kullananlar çoğu zaman birçok özelliğe iOS kullanıcılarından daha geç ulaşabiliyor. Bunun nedeni ise, genelde iOS’un Android’e göre daha stabil olması ve geliştiricilerin bu nedenle ilk denemeleri iOS’ta yapmayı daha çok istemeleri oluyor. Bununla birlikte WhatsApp’ın yeni özelliği için bu sözleri söylemek çok mümkün değil.

WhatsApp kullanıcıları için önemli güncelleme geliyor

iOS kullanıcılarının uzun bir süredir gerek WhatsApp’da gerekse de normal mesajlaşmalarında Avatar özelliğini kullandığı bir gerçek. Ancak bu durum tamamen iOS’un kendi Memoji özelliğinden kaynaklanıyor. İşte Android’in bünyesinde bulunmayan bu özelliğin eksikliğini ise WhatsApp dolduracak.

WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor

Android kullanıcıları için WhatsApp müjdesi

Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklardan gelen son bilgilere göre, WhatsApp yakın zamanda Android kullanıcıları için Avatar özelliğini devreye sokacak. Bir güncelleme ile hayatımıza girecek olan bu özellik sonrasında Android kullanıcıları tıpkı iOS’da olduğu gibi kendi kişisel Avatarlarını tasarlayabilecek ve profil fotoğrafı olarak bu Avatarları kullanabilecekler.

WhatsApp, 'Son Görülme' durumunuzu belirli kişilerden gizleme seçeneği ekliyor

Dahası bu Avatarların çıkartma olarak kullanılabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Öte yandan WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı bir başka özellik olan grup kullanıcı sayısının 1024’e çıkmasının da önümüzdeki haftalarda resmileşmesi bekleniyor. Amerikalı teknoloji devinin bu özellikle birlikte kalabalık grupların varsayılan olarak sessize alınacağı ve kullanıcıların istemesi halinde bu gruplardaki bildirimleri etkin hale getireceği de söylentiler arasında. Bakalım oldukça hareketli bir yıl geçiren WhatsApp, bu yıl bitmeden daha ne gibi özelliklerle karşımıza çıkacak.

Google ve Netflix, ağ ücretleri üzerinden inceleme altında