Ana SayfaAppleApple watch kanseri tespit etti: Evet yine bir hayat kurtarma hikayesi

Apple watch kanseri tespit etti: Evet yine bir hayat kurtarma hikayesi

Apple watch kanseri erkenden teşhis ederek genç bir kızın hayatını kurtarmış oldu. Hadi gelin merak eden tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan akıllı saatleri içerisinde yer alan Apple watch kanseri tespit etti. 12 yaşındaki küçük bir çocuğun hayatı böylece kurtulmuş oldu. Aslına bakacak olursak bu hikayeler ilk defa duyulmuyor. Daha önceden de benzer hikayelerin ortaya çıktığını görüyoruz.

Apple watch kanseri

12 yaşındaki küçük bir kız çocuğu olan Imani Miles hayatını Apple tarafından geliştirilen akıllı saate borçlu. Bu küçük kız kalp ritmindeki anormallikler nedeniyle Apple akıllı saati tarafından uyarıldı. Devam eden bu uyarılar annesinin dikkatini çekti. Sonuç olarak küçük kız hastaneye götürüldü.

Apple watch kanseri ortaya çıkardı

Yapılan çalışmalar sonucunda bu genç kızın çok erken aşama kanser hücrelerine sahip olduğu görüldü. Hemen tedavisine başlanan genç kız böylece kurtarılmış oldu. Apple akıllı saati kanseri bile dolaylı yoldan teşhis edebilecek konuma yükseldi. Daha önce pek çok kez benzer hayat kurtarma hikayelerine tanıklık etmiştik.

Apple watch kanseri

Normal şartlarda Apple’ın akıllı saatlerinde kanser hücrelerini tespit etme gibi bir özellik söz konusu değil. Ancak bazı dolaylı yollar üzerinden kanser gibi hastalıklar teşhis edilebiliyor. Bu durum şirketin akıllı saatlerini dünya çapında tanınır hale getiriyor.

Akıllı saatlerin özellikleri giderek gelişiyor

Akıllı saatler her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Bu yeni özellikler ile birlikte gündelik hayat içerisinde daha fazla kullanıldığını görüyoruz. Mesela 12 yaşındaki bu küçük kız çocuğunun hayatının kurtulması son derece önemli bir örnek.

Apple, Müzik ve TV+ aboneliklerinin fiyatını yükseltti

Apple watch kanseri teşhis etme konusundaki başarısını kalp ritmi üzerinden gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda tansiyon ölçme ve şeker ölçme gibi birçok özellik kazanabilir. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting