Apple Watch için beklenen özellik geliyor!

apple watch

Apple, akıllı saat pazarına rakiplerine göre oldukça geç girmesine karşın kısa süre içerisinde zirveye oturmuştu. Hali hazırda 3 farklı Apple Watch modeli ile sektörün zirvesinde yer alan Cupertinolu şirket, WatchOS işletim sistemi üzerinde radikal kararlar almaya hazırlanıyor.

Apple Watch önemli bir özelliğe kavuşacak

Bilindiği üzere Apple Watch kullanıcıları öyle kafalarına göre kadran oluşturamıyorlar. Bunun için Apple’ın güncellemeler ile düzenlediği kadran galerisinde mevcut bir görünüm olması gerekiyor. Yani bir başka değişle, Apple’ın belirlediği kadranların dışına çıkamıyoruz.

Fakat bu durum yeni gelecek olan WatchOS sürümü ile tamamen değişebilir. Keza WatchOS 4.3.1’de bulunan bir kod, Apple’ın 3. parti geliştiricilerin de kadran tasarlaması üzerinde çalışmalarının olduğunu ortaya çıkardı.

Bu kısaca şu anlama geliyor. Artık App Store üzerinden 3. parti geliştiricilerin tasarladığı kadranları indirerek Apple Watch’ımız üzerinde kullanabileceğiz. Yani artık çok daha zengin bir kadran galerisine sahip olacağız.

Elbette henüz bu özelliğin geleceği kesinleşmiş değil. Tespit edilen kod Apple’ın bu konuda çalışmalarının olduğunu gösteriyor. Lakin Cupertino merkezli şirket bu çalışmalarını rafa da kaldırabilir.

Bir başka iddia ise bu özelliğin Watch Series 4 ile geleceği yönünde. Bilindiği üzere Apple yeni nesil saatinde tasarım anlamında da değişiklikler yapacak. Dolayısıyla kadran tarafında bu saatin daha zengin bir içeriğe sahip olması, albenisini de arttıracaktır.

Apple Watch önemli bir özelliğe kavuşacak

Dikkat! Watch Series 2 tamiri için para ödemeyin!