Apple Watch 9 ekranı ile ilgili ilk bilgiler geldi!

Apple Watch: WatchOS 7'deki dikkat çekici yeni özellikler

Apple’ın bu yılın son çeyreğinde tanıtacağı yeni Watch modeline ilişkin ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Sızdırılan bilgilere göre Cupertino merkezli şirket bu yıl daha büyük ekranlar üzerine odaklanacak. İşte konunun detayları.

Apple Watch 9 ekranı ile ilgili ilk bilgiler geldi! Apple Watch Series 8‘un ayrıca tansiyonunuzun olup olmadığını tespit edebilen bir kan basıncı sensörüne sahip olabileceği de söylentiler arasında. Bu özellik ateşinizi ölçerek daha sonra doktorunuzla konuşmanızı veya özel bir tansiyon cihazı kullanmanızı önerebilecek. Ayrıca Apple‘ın  bu yeni akıllı saatinin de S9 çipini alacağı söyleniyor.

Caviar, Apple Watch 7 için planlarını duyurdu

Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su Ross Young, yakında çıkacak olan Apple Watch Series 9’un, Apple Watch Series 8 dahil olmak üzere öncekilerden daha büyük ekran da dahil olmak üzere yeni boyutlarda gelebileceğini belirten bir tweet paylaştı. “Boyutları 2.19 inç olabilir, bu da yaklaşmakta olan modelin 55 mm boyutunda olabileceği anlamına gelir”. Öte yandan Apple Watch Series 8, 41mm ve 45mm seçenekleriyle sunuluyor.

Apple Watch

Apple Watch 9 ekranı ile ilgili ilk bilgiler geldi!

Ayrıca, yakın tarihli bir rapor, Apple Watch Series 9‘un, kullanıcının ateşi olup olmadığını tespit edebilen bir vücut ısısı sensörüne sahip olacağını öne sürüyor. Rapor ayrıca Apple Watch‘un vücut ısısı özelliğinin, kullanıcılara alın veya bilek termometresine benzer belirli bir okuma vermeyeceğini de ekliyor. Eğer bu özellikle gelirse giyilebilir cihaz yalnızca ateşiniz olduğuna inanıp inanmadığını göstermekle yetinecek.

Apple, Apple Watch Series 6 resmi programından çıkardı

Bunun dışında giyilebilir cihazın da yukarıda bahsedildiği gibi S8 ile benzer özelliklere sahip olabilecek S9 çipini alması bekleniyor.

Hatırlamak gerekirse, Apple, Apple Watch Series 9’un üç çeşidini piyasaya sürmeyi planlıyor. Düşük kaliteli bir SE, standart bir Series 9 ve ekstrem sporları hedefleyen yeni Ultra modeli.

Android 14 güncellemesi için beklenen haber geldi