Ana Sayfa Akıllı Telefon Apple Samsung ve LG ile yoluna devam edebilir

Apple Samsung ve LG ile yoluna devam edebilir

Panel üretimi konusunda Apple Samsung ve LG ile yoluna devam edecek gibi görünüyor. Peki, BOE standartları karşılayamadı mı?

2020 yılının başında, çıkan haberlerde, Çinli ekran üreticisi BOE’nin Apple’ın yeni piyasaya sürülen iPhone 12’si için bazı OLED ekranlar tedarik edeceği söylendi. Ancak nihai sonuca bakıldığında, bu tahmin doğru çıkmadı. iPhone 12 için gerekli OLED ekranların tümü Samsung Display ve LG Display tarafından sağlandı.

Apple Samsung ve LG ile yoluna devam edebilir

Sızıntı devi iPhone 12 için OLED ekranlar tedarik edemedikten sonra, Eylül ayında yayınlanan bir raporda, BOE’nin önümüzdeki yıl Apple’ın tedarik zincirine girmesinin beklendiğini söyledi. Ayrıca, gelecek yılın ikinci yarısında iPhone 13 için OLED ekranların büyük bir çoğunluğu yine Güney Koreli firmalar tarafından tedarik edilecek.

Ancak gelen son haberlere bakılırsa BOE, önümüzdeki yıl Apple’ın yeni iPhone’unun OLED ekran tedarikçisi olmayacak. Son raporda, Apple’ın BOE’nin OLED ekranlarını test ettiği belirtiliyor. Ancak yine de BOE, Apple’ın gereksinimlerini karşılayamıyor. Bu, Samsung Display ve LG Display’in gelecek yıl Apple’ın yeni iPhone’u için yine de gerekli olacağı anlamına geliyor. Böylece, OLED ekranlarının tek iki tedarikçisi olacaklar.

iOS 15 alacak iPhone ve iPod modelleri sızdırıldı

Raporda, BOE’nin 2021’de Apple’ın iPhone OLED ekranlarının tedarikçisi olma şansını kaçırdığını belirtti. Ancak Apple, BOE’yi tedarik zincirine dahil etmeyi ve yenilenmiş iPhone’lar ve ekran onarımlarında BOE’nin OLED ekranlarını benimsemeyi de düşünüyor.

Aslında BOE’nin içinde gerçek sorunlar var. Bu sorunların düzeltilmesi gerekiyor. Kısa bir süre önce, BOE’nin Sichuan Eyaleti, Chengdu’daki fabrikasının hala üretim sorunları ile karşı karşıya olduğunu bildirilmişti. Şirketin Apple’ın onayını alamamasının nedenlerinden biri budur.

Apple Samsung

BOE’nin 2021 yılınında da Apple ile çalışma şansını kaçıracağı açıkça görünüyor. Bu yüzden yine Güney Koreli firmalar Apple’ın OLED üretimine katkı sağlayacak. Bakalım BOE cephesinde enterasan gelişmeler yaşanacak mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting