Ana SayfaAppleApple Mahkeme Kararıyla iCloud'u Kıracak

Apple Mahkeme Kararıyla iCloud’u Kıracak

Amerika’da FBI’ın ilgilendiği özel davanın konusu olan iPhone 5C hala tartışmaların sebebi. Bundan sonraki bir başka olayda iCloud’u açmak için Apple devreye girecek.

iPhone 5C Konusu Olay Olmuştu

Uzun bir süredir süren soruşturma kapsamında FBI, Apple’dan yardım istemiş, iPhone 5C’nin kilidini kırmasını talep etmişti. Apple ise bunun tüm kullanıcıları tehlikeye atacağını ve dünya çapında bir güvenlik açığı olduğunu ileri sürerek reddetti. Soruşturmanın ilerleyen günlerinde, kısa bir önce, FBI kendi başına iOS’in kilidi kırmayı başardı. Bu kez de Apple tarafı FBI’dan şifrenin nasıl kırıldığını öğrenmek istemiş ancak cevap alamamıştı.

Şimdi yeni bir dava konusunda bir iPhone SE ele geçirildi. Mahkeme bu kapsamda şüphelinin 2 telefonunda ve iCloud hesaplarında arama emri çıkarttı. İlk aşamada ölen zanlının parmakları kullanılarak Touch ID üzerinden çalıştırılma düşünüldü, ancak muhtemelen cihazın ele geçirilmesinin ardından 48 saati aşan süre geçtiği için Touch ID devre dışı kaldı.

iCloud’un Açılmasında Sorun Yok

Apple işletim sistemini kırma konusunda ayak diretse de daha önceki olaylardan biliyoruz ki iCloud’un açılması konusunda bir sıkıntı çıkarmıyor. Yani şirket bu konuda mahkemeye yardımcı olacak. Şüphelinin iCloud’da özel dosyalarının mahkemeye sunulmasının ardından yine kişiye ait LG 328BG’nin de içerisi aranacak.

Peki Apple bu kez telefonun kilidi konusunda ne yapacak? Teknoloji dünyasının gözü dev şirket ile FBI arasında geçecek olan diyaloğa dönmüş durumda.

iPhone 7’nin İşlemcisi iMac Pro’da Kullanılacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting