Ana SayfaGenelApple, katlanabilir iPhone tasarımını güncelliyor

Apple, katlanabilir iPhone tasarımını güncelliyor

Apple, şirketin ilk katlanabilir modelini piyasaya sürmek için çalıştığını gösteren, katlanabilir telefonlarla ilgili birkaç patent başvurusunda bulundu.

Katlanabilir akıllı telefonlar henüz diğer tasarım stilleri gibi yakalanmadı, ancak en iyi üreticiler arasında Apple , belki de henüz bir konsept veya gerçek bir katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürmeyen tek marka. En büyük rakipleri bu kategoride cihazlarını piyasaya sürmüş durumda.

Apple, şirketin ilk katlanabilir modelini piyasaya sürmek için çalıştığını gösteren, katlanabilir telefonlarla ilgili birkaç patent başvurusunda bulundu. Patent başvuruları, katlanabilir iPhone’un kayar bir gövdeye ve esnek bir ekrana sahip olacağını gösteriyor.

Apple, katlanabilir iPhone tasarımını yeni ince ayarlarla güncelliyor

Apple, daha önce “Kayarak genişletilebilir ekranlara sahip elektronik cihazlar” başlıklı tasarım patentlerinden birini güncelledi. Güncelleme, bazı önemli ayrıntıların tonlanmasını içeriyor, ancak diğer bazı kısımlara daha fazla ışık tutuyor. Genel tasarım aynı kalması bekleniyor.

Özetle, patent, genişletildiğinde daha önce gizlenmiş bir ekranı ortaya çıkaran katlanabilir bir iPhone’u tanımlar. Apple, “Esnek ekranın bir kısmı, muhafaza genişlememiş durumdayken muhafazanın iç bölgesinde saklanabilir” diye açıklıyor. Patent açıklaması, “Genişletilmemiş durumda, esnek ekran bir veya daha fazla bükülmeye sahip olabilir ve kendi üzerine bir veya daha fazla kez ikiye katlanabilir” dedi.

Apple, testten sonra verilen patenti değiştirmek için gereken verileri üretmiş olabilecek bir prototip üzerinde zaten çalışıyor olabilir. Ancak şirketin son üründe kayar tasarımı kullanacağı sonucuna varamıyoruz. Apple’ın ne zaman katlanabilir bir iPhone çıkaracağı tam olarak belli olmasa da, en az 2 yıllık bir süre olduğunu belirtelim.

iPhone SE 3, 5G bağlantısına ve yükseltilmiş yonga setine sahip olacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU