Ana SayfaAppleApple iPad 3 Üretimini Yüzde 40 Azaltıyor!

Apple iPad 3 Üretimini Yüzde 40 Azaltıyor!

Apple’ın LCD panel üretimi yaptırdığı firmalardan biri olan Sharp 2013 yılının ilk üç ayında iPad 3 için ürettiği ekranların sayısında yüzde 40 indirime gidiyor.

Sharp’ın ürettiği 9.7 inç retina panellerin azaltılmasının başlıca sebeplerinden bir tanesi Apple’ın iPad 4 için ürettirmeye başladığı yeni ekran. Bu yeni ekranın çözünürlüğü iPad 3’teki retina çözünürlükten biraz daha fazla olacak. Apple’ın Mart ayında yapacağı lansman ile yeni iPad 4 Tablet PC’sini tanıtmayı planladığı biliniyor.apple ipad 3Buna ek olarak firma yeni bir tablet daha hazırlığında. iPad mini’yi güncelleyecek olan firma kullanıcıların karşısına retina ekranlı iPad mini ile çıkacak. Bu durumda uzunca süredir piyasada olan iPad 2 tedavülden kalkacak gibi gözüküyor. Muhtemelen firma önümüzdeki aydan itibaren stokları eritmek için iPad 2 fiyatlarında global olarak indirime gidecek ve operatörlerin elindeki ürünlerin bitmesini sağlayacak.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU