Ana SayfaAppleApple Kullanıcıları Panikledi, Sharp iPad Ekran Üretiminin Sayısını Düşürüyor!

Apple Kullanıcıları Panikledi, Sharp iPad Ekran Üretiminin Sayısını Düşürüyor!

Bugün içerisinde gelen bir haber ortalığı karıştırmaya yetti. Gelen habere göre Sharp Apple’ın Tablet PC’si iPad için ürettiği 9.7 inç ekranların üretim sayısında indirime gidiyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında iPad için ürettiği 9.7 inçlik ekran üretimini yarıya düşüren Sharp yine üretim sayısında indirime gitmesi çeşitli dedikoduların ortaya atılmasına neden oldu. Dedikodulardan bir tanesi Apple’ın ekran üreticisini değiştireceği yönünde. Japonya’da üretim yapan Sharp’ın fiyatları diğer ekran üreticilerine göre yüksek. Bu durumu uzun zamandır dezavantaj olarak gören Apple belki de önümüzdeki günlerde yeni bir ekran üreticisi ile yolluna devam edecek.ipad3Bir diğer komplo teorisi ise Apple’ın önümüzdeki günlerde yeni bir iPad ile karşımıza çıkması. Bunun anlamı hali hazırda 9.7 inç genişliğinde kullanılan retina panelin değiştirileceği. Apple yeni bir ürün çıkaracaksa eski ürünün stokta şişmemesi için üretimini azaltmış olabilir.

Bir üçüncü teori ise Apple iPad satışlarının fazlasıyla düşüş gösterdiği ve Apple’ın elindeki stok sayılarının günden güne artığı. Bu durumda da Apple Sharp’a üretim konusunda yavaşla demiş olabilir. Bu üç teoriden bir tanesinin önümüzdeki günlerde doğrulanacağı kesin. Ama hangisinin doğru olduğunu kestirmek güç.

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting