Apple, önümüzdeki hafta iOS 16.3 güncellemesini yayınlayacak

Apple, önümüzdeki hafta iOS 16.3 güncellemesini yayınlayacak

Apple, önümüzdeki hafta yeni bir iOS güncellemesi yayınlayacağını duyurdu. Cupertino merkezli teknoloji devi, geçtiğimiz ay iOS 16.2’yi piyasaya sürdü. İşte tüm detaylar.

Yaklaşan güncelleme sürümü iOS 16.3 olarak adlandırılacak. Bir takım düzeltmeler ve iyileştirmelerin yanı sıra özel içerik getirecek. Yaklaşan iOS 16.3 güncellemesi, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in ekranındaki yatay çizgiler sorununu çözecek. Bir sonraki sürüm, kullanıcı kimliğini korumak için fiziksel güvenlik anahtarlarının kullanılmasını da etkinleştirecek. Yani kullanıcılar, hesapları için iki faktörlü kimlik doğrulama adına ikinci bir faktör olarak fiziksel bir donanım aygıtı yapılandırabilecekler. Apple, kilit ekranı sorunlarını da çözecek. Ayrıca, kullanıcılara iPhone ve HomePod ile uyumlu Handoff özelliklerini nasıl kullanacaklarını öğreten bir öğretici ile birlikte yeni piyasaya sürülen ikinci nesil HomePod için destek ekleyecek.

Apple, önümüzdeki hafta yeni bir iOS güncellemesi yayınlayacağını duyurdu. Cupertino merkezli teknoloji devi, geçtiğimiz ay iOS 16.2'yi piyasaya sürdü. İşte tüm detaylar.

iOS 16.3 yeni duvar kağıtları da getirecek. Güncellemenin ayrıca, Pencil veya parmakla yapılan bazı çizim vuruşlarının paylaşılan panolarda görünmeyebileceği bir Serbest Biçim kusurunu da düzeltmesi bekleniyor.

iPhone kullanıcıları, iOS 16.3 yayınlanır yayınlanmaz yükleyebilecekler. Bunun için Ayarlar > Genel’i seçerek > alt menüden Yazılım Güncelleme’yi seçebilirsiniz. Apple, iOS 16.3’ün yanı sıra iPadOS 16.3, watchOS 9.3, tvOS 16.3 ve macOS 13.2’yi de duyuracak. Şirket yeni güncelleme ile sorunların ötesine geçip daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Son zamanlarda cihazlarda çıkan bazı sorunlar güncelleme ile tamamen ortadan kalkacak denebilir.

Meta, yetişkin çıplaklığı konusunda daha kapsayıcı kurallar getiriyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir