Ana SayfaAppleApple dolandırıcılık şoku ile karşı karşıya

Apple dolandırıcılık şoku ile karşı karşıya

Apple’ın başı mahkemelerden kurtulmuyor. Amerikalı teknoloji devini mahkemelik eden son olaysa, eski avukatının hissedarlarını dolandırması!

Apple dolandırıcılık şoku ile karşı karşıya. Amerikalı teknoloji devi Apple için mahkeme ve dava işleri son derece rutin bir eylem haline geldi. Bununla birlikte genelde rakip şirketlerle mahkemelik olan teknoloji devi, bu defa kendi eski personeliyle bozuştu. Üstelik Apple’ın dava ettiği kişi eski hukuk departmanı müdürü avukat Gene Levoff.

Apple üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarına izin verecek!

Apple’ın Levoff’u dava etmesinin arkasında yatan sebep ise bir hayli ilginç. Şirketten yapılan açıklamaya göre, görevi Apple’ın ticari işlemleri hakkında bilgileri muhafaza etmek olan avukat, kendisine tanınan yetkilerle ulaştığı ticari sırları kendi menfaatine kullanmış.

Apple yeni parola sistemi

Apple dolandırıcılık şoku ile karşı karşıya

Olaya biraz daha açıklık getirmek gerekirse, şirketin hukuk departmanı müdürü Gene Levoff, Apple’ın mali tablo verilerinden en önemlileri olan kar zarar sonuçlarını normal yatırımcılardan çok daha önce, henüz bu veriler açıklanmadan görebiliyordu. Söz konusu veriler sayesinde borsada Apple hisseleriyle pozisyon alan Levoff, bu yolla yüzbinlerce dolar kar elde etmesinin yanında bir o kadar da zarardan kurtulmuş.

Apple RealityOS için ticari marka başvurusunda bulundu

Amerika Birleşik Devletleri’nde çok büyük bir suç olan bu eylemi Apple’da hissedarların dolandırılması olarak değerlendirerek dava etti. İlk duruşmaları görülen davada karar 10 Kasım tarihinde çıkacakken, ünlü avukat en üst düzeyden ceza alması halinde 20 yıl hapis cezası ve 5 milyon dolar para cezasına çarptırılacak.

NASA diğer gezegenlerde su altında hayat aramak için robot geliştiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting