Ana sayfa Apple Apple, Casusluk İddialarına Yanıt Verdi!

Apple, Casusluk İddialarına Yanıt Verdi!

Apple, NSA ile işbirliği yapıp, kullanıcıların kişisel verilerini paylaştığı iddialarına basın açıklamasıyla karşılık verdi.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın saygın dergilerinden Der Spiegel, NSA’in Apple ile işbirliği yaptığını ve DROPOUTJEEP  adı verilen yazılım sayesinde telefon rehberi, SMS, konum ve pek çok kişisel veriye kolayca ulaşılabildiğini iddia etti.

Apple yöneticisi Kristin Huguet, “İddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Özellikle iPhone’a casus yazılım yüklenmesinde NSA’ye yardımcı olduğunu ifadeleri trajikomik düzeyde. NSA’in (Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı) cihazlarımızı hedef aldığından hiçbir şekilde haberimiz yoktu. Müşterilerimizin mahremiyetini korumak için onlarca milyon dolar harcıyoruz ve onların zarar görmemesi için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyiz.” sözleriyle, dedikoduları yalanladı.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler