Ana SayfaGundemTeknoloji Devlerinden Amerikan Hükümetine Mektup!

Teknoloji Devlerinden Amerikan Hükümetine Mektup!

NSA ile ilgili yaşanan sıkıntılar ve Amerikan Hükümeti’nin, kişisel verilere kolayca ulaşabilmesi, teknoloji devlerini harekete geçirdi.

Apple, Google, Facebook, Microsoft, Twitter, LinkedIn, Yahoo ve AOL’dan oluşan teknoloji devleri, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barrack Obama’ya mektup yazarak, “NSA Reformu” sırasında şeffaflık talep ettiler. Bununla da yetinmeyen devler, NSA’in yaptıklarının ve yapamadıklarının açıkça belirtilmesi, özgürlüklerin kısıtlanması yönündeki hükümlerin gözden geçirilmesi ve insanların mahremiyetine saygı gösterilmesini istediler. Firmaların, mektuplarında, “Reform sırasında gerekli bilgilerin paylaşılmadığına ve paylaşılan verilerin muğlak olduğuna” defalarca kez değindiği görülüyor.

Mektubun tam metni; New York Times ve Washington Post gibi gazetelerde, “İlan” başlığı altında yayınlandı.

Teknoloji otoriteleri; Amerika’nın eylemlerinin özellikle Microsoft ve Google’ı çok rahatsız ettiğini ve şirketlerin kendilerini “tehdit” altında hissettiklerini belirtiyor.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting