Ana SayfaGenelApple çalışanları greve başladı!

Apple çalışanları greve başladı!

ABD’deki Apple Store çalışanları, teknoloji devinin işçilere saatte en az 30 dolar ödemesini istiyor. İşte tüm detaylar.

CNBC’ye göre, greve öncülük eden grup, Fruit Stand Workers United, Pazartesi günü web sitesinde yayınlanan bir güncellemede talepte bulundu. Grup, “Tüm çalışanlar için rol, görev süresi ve performansa dayalı bir matris üzerine inşa edilmiş en az 30 dolar istiyoruz” dedi. “Artan öğrenim geri ödemesi, daha fazla tatil süresi ve emeklilik planlarına kayıt dahil olmak üzere daha iyi emeklilik seçenekleri gibi daha sağlam değişiklikler arıyoruz.” ifadeleri eklendi. Görünüşe göre Apple çalışanları mevcut şartlardan memnun değil.

Grevi ilk olarak bildiren The Washington Post’a göre Apple, perakende çalışanlarına rollerine, deneyimlerine ve konumlarına bağlı olarak saatte 17 ila 30 dolar arasında ödeme yapıyor. Şirket, “İnanılmaz perakende ekip üyelerine sahip olduğumuz için şanslıyız ve Apple’a getirdikleri her şeye derinden değer veriyoruz” dedi. “Tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanlara sağlık hizmetleri, okul ücreti geri ödemesi, yeni ebeveyn izni, ücretli aile izni, yıllık hisse ödeneği ve diğer birçok fayda dahil olmak üzere çok güçlü tazminat ve yan haklar sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Apple çalışanları greve başladı!

Organizatörler, yakın zamanda iş arkadaşlarından imza toplamaya başladı. Mağazadaki yaklaşık 270 çalışanın en az yüzde 30’u bir sendika kurmakla ilgilendiğini ifade ederse, grup bir seçim yapmak için Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’na başvurabilir. The Post’a göre en az üç mağaza daha bir birlik kurmaya çalışıyor.

Apple, yılın başında tüm ABD perakende çalışanlarına ek avantajlar sunacağını duyurdu. 4 Nisan itibariyle, şirketin genişletilmiş faydaları arasında artan tatil ve hastalık günleri, ücretli ebeveyn izni ve daha fazlası yer alıyor.

Google ve Samsung akıllı lens pazarına liderlik edebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting