Ana SayfaGundemApple bu yenilikle hem Devrimci hem de Casus olabilir!

Apple bu yenilikle hem Devrimci hem de Casus olabilir!

Evet, az önce başlıkta bahsettiğimiz gibi Apple 2’sinden biri olacak. Peki, ama neden? Hepsi ve daha fazlası haberimizde yer alıyor.

iCloud sözleşme şartlarında yer alan bir madde Apple’ın gelecek bir zamanda yapacağı sürpriz ile ilgili bizlere bilgi veriyor. Telefonda konuştuğumuz tüm sözler bir metin belgesinde kaydediliyor.

Bunun için yapmamız gereken şu olacakmış: Apple ID kimliğinizle 2 seçenek olarak sunulacak özelliklerden birini seçmek. Peki, bu özellik hangi tarihte yayınlanmış.

Sözleşmeye baktığımızda 16 Eylül 2015’i görmekteyiz. Apple bize 2 adet yetkilendirme seçeneği sunacak. Bunlardan biri Çağrıları/Metinlere otomatik çevir diğeri de Çağrıları/Metinleri otomatik çevir ve bunu SMS ile yolla.

apple arama mesaj

Bunların hepsi seçmeli seçenek olarak karşımıza çıkacak. Bunun için Apple ID kimliğine sahip olmamız gerekiyor. Bundan sonra hem kendi numaranınız hem de konuştuğunuz cep numarasını da doldurmak zorundasınız.

Bu acaba yeni bir BBM yani Blackberry’e has olan BBM benzeri bir uygulamanın doğuşu mu olacak? Sorularına da neden oldu. İlerleyen zamanlarda her şey daha da netleşecektir.

Microsoft’tan yeni bir iOS uygulaması: Invite

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU