Apple, bölünmüş ekranlı katlanabilir bir cihazın patentini aldı

katlanabilir iPhone

Apple, çift katlanabilir bir cihaz için Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden patent onayı aldı. 

Patent, katlanabilir ekranlı iPad benzeri ve Notebook benzeri gelecekteki bir ürünle ilgili olduğunu söyleyelim. Apple bu fütüristik cihazı, görüntünün ikiye bölündüğü veya verileri tek bir büyük görüntü ile sunduğu ortak bir çalışma moduna geçmesini sağlayacak.

Patent belgelerine göre, cihaz ortak çalışma modundayken, görüntüler ekranlar arasında yayılabilir, ilgili cihazlardaki hoparlörler bir ses parçasının farklı kanallarını oynatmak için kullanılabilir, farklı cihazlardaki kameralar ve sensörler işbirliği içinde kullanılabilir. birbirleriyle ve diğer kaynaklar paylaşılabilir.

Apple

Cupertino merkezli teknoloji santrali, tasarım konseptinin Microsoft’un Surface Neo’suna çok yakın olduğunu ve bir dizüstü bilgisayar cihazı olarak ikiye katlanabileceğini söylüyor. Patent, genişletilmiş bir sistemde birlikte kullanılan birden fazla elektronik cihazı ve ekranı kapsıyor. Eşleştirme cihazları, bir birinci cihazın bir kenarının bir ikinci elektronik cihazın bir kenarına bitişik olduğunu tespit etmek için sensörlerin ve diğer detayların bir kombinasyonunu kullanabilir. Kenarlar arasındaki komşuluk belirlendiğinde, cihazlar her bir cihazın ayrı ayrı çalıştığı bağımsız bir çalışma modundan ortak çalışma moduna geçebilir.

Apple

Cihazları çeşitli yönlerde birbirine sabitlemek için manyetik bileşenler olacaktır. Ek olarak, manyetik bileşenler, daha iyi bir tutuş için eğimli muhafaza kenarlarıyla birleşecektir. Bu yapılar, cihazları düzlemsel ve düzlemsel olmayan konfigürasyonlarda tutacaktır.

Yeni patentli Apple katlanabilir cihaz, sanal klavyeli dizüstü bilgisayar benzeri bir cihaz olarak da işlev görebilir. Fütüristik cihaz için beklenen çıkış tarihiyle ilgili henüz bir gösterge yok.

iPhone 14 Pro / Pro Max, USB-C bağlantı noktasına sahip olabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir