Apple, 2022’de çıkacak cihazlar için Mini LED ekran siparişlerini artırdı

a4

Apple, son raporlara göre Mini LED çiplerinin üretimini artırdı ve yeni Mini LED ekran siparişlerine yönelik talebi karşılamaya yardımcı olmak için tedarik zincirine ek üreticiler ekledi. Bu yeni panellerin, şirketin bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan yeni cihaz serisi için olduğu bildiriliyor.

Son zamanlarda Cupertino merkezli dev Apple, bazı ürünlerinde Mini LED paneller kullanmaya başladı. Buna Pro Display XDR , 12.9 inç iPad Pro ve en üst seviye MacBook Pro dahil. Şimdi şirketin, 2022’de piyasaya sürülecek olan gelecekteki ürünleri için Mini LED kullanımını daha da genişletmesi bekleniyor. Bu yeni cihazlar, yeni 11 inç iPad Pro, 27 inç iMac Pro, yeni ve yeniden tasarlanmış gibi olabilir. MacBook Air ve hatta başka bir harici ekran olabilir.

Apple

Şu anda, Tayvanlı tedarikçi Epistar şu anda iPhone üreticisinin birincil Mini LED çipleri tedarik ediyor. Ancak Apple, bu görüntüleme teknolojisini kullanan cihazların sayısını artırdığından, ek tedarikçiler getirmeye çalıştı. Son haberler, konuya yakın sektör kaynaklarından geliyor. Yeni tedarikçilerin, Apple’ın mevcut tedarikçilerinin fiyatlarını önemli ölçüde düşüren Çinli Sanan Optoelectronics’i içerdiği bildiriliyor.

Raporda, Apple’ın Mini LED ekran talebinin, üst düzey MacBook Pro’nun başarısının ardından “2022’de önemli ölçüde artmasının beklendiği” belirtildi. Bu nedenle Epistar, 2022’nin ikinci çeyreğinden başlayarak üretimi artırmak için Çin’deki üretim tesislerini genişletiyor. Ayrıca, Sanan Optoelectronics’in de aynı zamanlarda sevkiyatlara başlaması bekleniyor.

Samsung Galaxy Awesome Unpacked lansman etkinliği hakkında bilgiler geldi