Ana SayfaAppleApp Store uygulamaları yeterince güvenli mi: Apple yeni bir rapor hazırladı

App Store uygulamaları yeterince güvenli mi: Apple yeni bir rapor hazırladı

App Store uygulamaları yeterince güvenilir olarak biliniyor. Özellikle son yayınlanan Apple raporlarından sonra bu durum daha belirgin hale geldi. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Apple ve Epic Games arasında yaşanan problemleri önceden anlatmıştık. Kısaca özet geçmek gerekirse Epic Games, App Store içerisinde kesilen komisyonlardan rahatsız. Apple ise bu komisyonların tamamen güvenliği sağlamak için harcandığını söylüyor. Böyle bir durumda Apple için geriye tek bir koz kalıyor.

ABD merkezli teknoloji devi kendisini ispat etmek zorunda hissediyor. App Store, güvenliğin çok önemli olduğunu kanıtlamak zorunda. Aksi halde Epic Games ve diğer platformlar ciddi tazminat davalarına başvurabilir. Ayrıca firma App Store üzerinden komisyon alamama ihtimaline sahip. Bu nedenlerden dolayı Apple konuyla ilgili bir rapor yayınladı.

App Store uygulamaları yeterince güvenli görülüyor

Apple tarafından geliştirilen mobil uygulama mağazası App Store, güçlü bir kontrol mekanizmasına sahip. Şirket tarafından yayınlanan raporda buna geniş bir şekilde yer verildi. Kendilerinde kötü amaçlı yazılım olmadığını söylüyorlar. Ayrıca bilgisayar korsanlarının kesinlikle iPhone cihazlarına ulaşamayacağı belirtiliyor.

App Store uygulamaları

Geçtiğimiz günlerde Tim Cook tarafından benzer gerekçelerle Apple övülmüştü. Şimdi ise kripto para madenciliği dahil olmak üzere neredeyse her alanda kötü amaçlı yazılım geliştirilebileceği ifade ediliyor. Yani Apple sırf kullanıcıları korumak için App Store uygulamasına harcama yapıyor. Bu nedenle Epic Games ile Spotify gibi şirketler bu güvenlik için komisyon ödemek zorunda.

Apple iPhone 12 mini üretiminin durdurulduğu bildirildi

MacOS ve iOS platformları Apple tarafından yayınlanan raporda güvenli bulundu. Ayrıca Avrupa Birliği gibi bölgelerde Apple uygulamalarının başka işletim sistemlerinde açılması önerisi eleştirildi. Şirket kendi uygulamalarının başka işletim sistemlerinde açılmasını da kesinlikle önermiyor. Peki sizce Apple gerçekten bu konuda haklı mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting