Apex Legends: Breakout Yayınlandı!

Apex Legends: Breakout

Yeni Legend yükseltmeleri, Ranked mücadeleleri, yeni ödüller ve daha fazlasıyla, Apex Legends: Breakout yeni bir rekabet dönemini işaret ediyor.

2019’da çıkışını gerçekleştirdikten sonra Apex Legends, beş yıllık sürekli büyümenin ve dünya çapında 130 milyondan fazla oyuncunun bu arenada buluşmasının ardından, rekabetçi FPS oyunları arasında önemli bir yere sahip oldu.

Electronic Arts ve Respawn Entertainment, sevilen FPS ve battle royale oyununun beşinci yıldönümünü Apex Legends: Breakout’un konsollarda ve PC’de piyasaya sürülmesiyle kutluyor ve bir sonraki büyük rekabet çağını başlatıyor. Lansmanından bu yana oyunun kurallarını değiştiren bu büyük sezonda, Apex Legends: Breakout yeni Legend Yükseltmelerinin yanı sıra deneyimli oyuncuların tanıdık bulacağı Ranked deneyiminde de daha akıcı bir eşleşme içeren yenilikler bulunuyor.

Respawn, son beş yılda her yeniliğin, evrimin ve sezonluk lansmanın ön saflarında yer alan tutkulu topluluğuyla Apex Legends deneyimini geliştirmeye devam etti. Özel olarak tasarlanmış Legend’lardan oluşan kadro 24’e çıktı, oyuncular beş devasa ve dinamik haritada rekabet edebildi ve onlara kendi stratejilerini yaratmak için sayısız silah ve yeni özellikler sunuldu. Oyuncular, Mixed Tape aracılığıyla çeşitli modlar ve benzersiz oyun konseptleri deneyen, sınırlı süreli etkinliklere katılabildiler. Apex Legends‘ın Respawn’un ikonik Titanfall evreninde geçen derin hikayesi, Stories from the Outlands video serisi ve son dört bölümlük Kill Code mini serisi ile oyunculara aktarıldı.

Apex Legends: Breakout

Apex Legends: Breakout

Apex Legends: Breakout‘ta oyunculara, bir maçtaki eylemlerine bağlı olarak her Legend’ın zırhını ve yeteneklerini geliştiren Legend Yükseltmeleri tanıtılıyor. Oyuncular, bir maçta seviye atlayarak Legend’ları için oyun tarzlarına ve savaş taleplerine göre uyarlanmış Yetenek Yükseltmelerini seçebiliyorlar. Ranked modu, bu sezon savaşı teşvik eden yüksek riskli, yüksek ödüllü bir sisteme geçiyor. Oyuncular, öldürme, maç sıralaması ve daha yüksek dereceli takımlardan daha iyi performans gösterme karşılığında bonuslarla birlikte bir maçta Sıralama Puanı (RP) biriktirebiliyorlar. Breakout’taki bu yeni yapıda adalet sağlanması için tüm oyuncuların Ranked ilerlemesi 1RP’den başlayarak sıfırlanıyor.

Sezon boyunca oyuncular, yeni bir Legend sezonun geri kalanında ücretsiz olarak oynanabildiğinde Çıkış Ödülleri de kazanabilecekler. Bu Legend’ları Fuse, Seer, Rampart, Mad Maggie, Loba ve Valkyrie oluşturuyor ve her biri, oyuncuların bu Legend’ları kalıcı olarak açmak için tamamlaması gereken, benzersiz zorluklara sahip.

Apex Legends: Breakout

5. Yıldönümü Toplama Etkinliği kapsamında oyuncular, 10 ekibin önceden belirlenmiş İlgi Çekici Noktalara (POI), tam teçhizatlı silahların ve aksiyona hazır düşman ekiplerinin yanına düştüğü, hızlı tempolu bir Sınırlı Süre Modu olan Straight Shot’ta buluşacaklar. Straight Shot ayrıca daha hızlı ring turları, daha küçük bir harita ve lobiye hiç uğramadan yeniden sıraya girme yeteneği ile hızlı bir savaş deneyimi sunacak.

Geçen sezon, oyuncuların Apex Legends‘a istedikleri zaman, istedikleri yerde katılabilmelerini sağlamak için çapraz ilerleme tanıtılmıştı. Breakout’ta, Xbox Series X|S ve PlayStation 5’teki oyuncular artık Apex Legends‘ı 120 FPS’de deneyimleyerek görsel doğruluğu ve aksiyon hissini daha iyi deneyimleyebilecekler. PlayStation 5 DualSense Kablosuz Kumanda için dokunsal ve uyarlanabilir tetikleyiciler gibi yeni kumanda geliştirmeleri de oyuna eklenmiş durumda.

BMW X2 sDrive20i ve BMW iX1 eDrive20 Ön Rezervasyona Açıldı