Angry Birds 2 rekorlara doymuyor!

Angry Birds 30 million 01

2009 yılında hayatımıza giren Angry Birds isimli oyun, onlarca farklı versiyondan sonra Andry Birds 2 sürümünü yayınladı. Geçtğimiz Temmuz ayının son gününde yayınlanan oyun, iOS ve Android platformlarındaki yerini almıştı. Bugün gelen bir bilgiye göre oyun, oldukça büyük bir rekor kırdı.

Angry-Birds-30-million-01

2009 yılından beri çok fazla versiyonu ile karşımıza çıkan oyun, büyük oranda güncellendi ve Angry Birds 2 olarak karşımıza çıktı. Yayınlanalı sadece 2 hafta olan Angry Birds isimli oyun, Rovio’nun en başarılı çıkış yapan oyunu oldu. Android ve iOS platformlarında tamamen ücretsiz olarak yayınlanan oyun, sadece 2 haftada 30 milyon indirilme sınırını aştı. Rovio’nun yaptığı açıklamaya göre, şimdiye kadar yaptıkları uygulamalar arasında en başarılısı Angry Birds 2 oldu. Tabii bu başarıda firmanın tanınırlığı da büyük önem taşıyor.

İlk hafta içerisinde zaten 20 milyon barajını aşan oyunun, ikinci hafta da bu başarıyı devam ettirmesi firma adına oldukça sevindirici. 30 milyon kullanıcının 10 milyonu sadece Çin’den gelmiş. Bu da yine şaşırtıcı bir detay. Yeni Angry Birds 2 oyununda 9 farklı bölüm ve 200 farklı seviye bulunuyor. Oyun tamamen ücretsiz ancak çoğu popüler oyun gibi, oyun içi satın almalar mevzut. Angry Birds’ü seviyorsanız, yeni oyunu indirip denemenizi öneriyoruz.

Drone’lar bilgilerinizi çalabilir!