Ana sayfa Akıllı Telefon Android Q beta OnePlus 7 ve 7 Pro için yayınlandı

Android Q beta OnePlus 7 ve 7 Pro için yayınlandı

Google yeni Anrdoid sürümü Q’nun beta sürecine iki modeli daha dahil etti. Artık Android Q beta OnePlus 7 ve 7 Pro modellerinde de kullanılabilir.

Kısa süre önce gerçekleşen Google etkinliğinde yeni Android sürümü tanıtılmıştı. Google yetkilileri, Android Q beta sürümünün denenebileceği cihazları listelemiş ve kullanıcılar da yeni Android sürümünü test etme şansına erişmişlerdi.

Geçtiğimiz gün bu cihazlar arasında iki model daha dahil edildi. OnePlus’ın kısa süre önce tanıttığı OnePlus7 ve 7 Pro modellerinin de Android 10 beta sürümüne dahil edildiği belirtildi. Yani artık OnePlus 7 ve 7 Pro sahipleri de yeni Android sürümünü tecrübe edebilecekler.

Android Q sorunlarla boğuşuyor

Elbette şunu da belirtmemiz gerekiyor. Android Q henüz beta aşamasında olduğu için pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Şimdiye kadar kullanıcılar tarafından rapor edilen bilgilere göre, Android Q yüklü telefonlarda ortam ekranı çalışmıyor. Sistem kararlılığı tarafında ciddi sorunlar mevcut. VoLTE açık durumdayken SMS gönderilemiyor. Gezinme hareketi çalışmıyor. Kurtarma modu devre dışı kalıyor. Bazı uygulamalar ön izleme modunda çalışırken, bazı uygulamalar beklenildiği gibi çalışmıyor. Ve en önemlisi de geri alma dosyasını PC’den telefona kopyalamanızı sağlayan MTP sorunları keyif kaçırıyor.

Sonuç olarak Android Q şu anda pek çok sorunla boğuşuyor. Buna rağmen yeni Android sürümüne geçmek istiyorsanız telefonunuzda 3GB’lık yer açmanız gerektiğini de unutmayın.

Android Q çok önemli bir açığa sahip

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Son 10 yılın en çok satan oyunları!

Yeni nesil konsolların arifesinde son 10 yılın en çok satan oyunları listesiyle karşınızdayız. İşte bir döneme damgasını vurmayı başarmış olan o yapımlar. Oyun sektörünün 2020...

Son Haberler