Ana sayfa Android Android Q Beta 5 çıktı! İndir!

Android Q Beta 5 çıktı! İndir!

Android Q Beta 5 güncellemesi bugün Pixel modelleri için yayınlandı. Bu güncelleme ile Android Q artık daha stabil çalışıyor. İşte detaylar.

Google, bugün Pixel modelleri için Android Q Beta 5 güncellemesini yayınladı. Final sürümden bir önceki sürüm olduğu düşünülen Beta 5 ile sisteme küçük çaplı yenilikler ekleniyor. Google, bu güncelleme ile daha çok stabiliteye odaklanmış durumda.

Android Q Beta 5 ile asistan için büyük bir yenilik yapılıyor. Ekranın sağ ve sol tarafından yukarı doğru kaydırma yaparak asistanı aktif edebiliyorsunuz. Bu güncelleme ile ayrıca telefonu karanlık modda kullananlar için siyah boot ekranı da sisteme ekleniyor.

Android Q Beta nasıl yüklenir?

Google’ın açıkladığı telefonlarından birine sahipseniz; buradan Beta testlerine katılabilirsiniz. Pixel telefonunuzda açık olan Google hesabınız ile kayıt olabileceğiniz Beta testlerine katılmadan önce telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın.

Beta kaydınız onaylandıktan sonra ise; Ayarlar>Sistem>Sistem Güncellemeleri bölümünden Beta sürümünü indirebilirsiniz.

Android Q Beta ile gelen yenilikler neler?

Android Q’nün Beta sürümü ile iOS kullanıcılarının aşina olduğu konum servisi ayarları sisteme ekleniyor. Artık Android Q ile uygulamaların konum bilgilerinize erişmesine uygulamayı kullanırken ve asla olarak seçebileceksiniz.

Gizlilik konusuna odaklanan Google, fotoğraf ve videolarınızın uygulamalar tarafından erişilmesi konusunda bir takım iyileştirmeler de yapıyor.

Android Q ile karanlık tema özelliği sistem geneline ekleniyor. Bu sayede batarya ömründen tasarruf edebileceksiniz. Android Q ile sesli görüşmeler ve müzikler için Optus codec’i sisteme ekleniyor. Bu sayede yüksek çözünürlüklü ses çıkışı sağlanabiliyor. Google, açık kaynak kodlu AV1 codec sayesinde, medya oynatıcıda da iyileştirmeler yapıyor.

Android Q Beta 5

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler